Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] presidencs / docs[0] 133 / hits[0] 184 /
No Pic available
  • 2010-07-13

Integrimi, Berisha siguron BE-në: Realizim çdo reforme

Kryeministri Sali Berisha i rikonfirmoi dje ambasadorit belg vendosmrin dhe angazhimin e qeveris shqiptare pr t realizuar do reform lidhur me kt projekt dhe me proceset e tij, si sht ai i liberalizimit t vizave, n mnyr q Shqipria t prparoj dhe t ec sa m shpejt n realizimin e ndrr

No Pic available
  • 2010-07-13

Presidenca e BE-së, Kryeministri, letër urimi për Leterme

Kryeministri Sali Berisha i drgoi dje nj letr urimi Kryeministrit t Belgjiks, Yves Leterme, me rastin e marrjes nga ana e Belgjiks s Presidencs s radhs s Bashkimit Evropian. N urimin e tij pr Leterme Berisha shprehet se Presidenca belge vijon t mbshtes procesin e zgjerimit t unio

No Pic available
  • 2010-07-12

Kryeministri letër urimi Leterme, për Presidencën e BE

Kryeministri Sali Berisha i ka drguar nj letr urimi Kryeministrit t Belgjiks Yves Leterme, me rastin e marrjes nga ana e Belgjiks s Presidencs s radhs s Bashkimit Europian. N urimin e tij drejtuar Leterme-s Berisha shprehet se Presidenca Belge vijon t mbshtes procesin e zgjerimit t unionit dhe prafr

No Pic available
  • 2010-07-12

Presidenca belge: Zgjidhje kushtetuese për ngërçin politik

Zgjidhja e ngrit politik duhet t vij vetm n prputhje me ligjet e Kushtetuts shqiptare. Apeli drejtuar forcave politike shqiptare vjen ksaj here nga Ambasadori i Belgjiks, vendi i t cilit mban tashm Presidencn e BE-s deri n fund t dhjetorit 2010. Marc Mishelsen "I bj thirrje politikanve q kam t

No Pic available
  • 2010-07-09

Aguilar: Të përshpejtohet procesi i heqjes së vizave me Shqipërinë dhe Bosnjen

Kryetari i Komitetit pr Lirit Civile, Drejtsin dhe Punt e Brendshme n Parlamentin Europian, Huan Fernando Lopez Aguilar, i ka krkuar Presidencs belge t Bashkimit Europian q t prshpejtoj heqjen e vizave me Shqiprin dhe Bosnje – Hercegovinn. Prmes nj letre, ai u krkon ministrave t Brendshm dhe t

No Pic available
  • 2010-07-07

Topalli uron Presidentin e sapozgjedhur të Polonisë

Kryetarja e Kuvendit t Shqipris, Jozefina Topalli, i ka drguar nj letr urimi Presidentit t sapozgjedhur t Polonis, Bronislav Komorovski, ish-kryetar i Parlamentit polak. “Duke vlersuar lart eksperiencn Tuaj politike, un besoj fort se gjat Presidencs Suaj marrdhniet mes Shqi

No Pic available
  • 2010-07-06

Kryeministri, komunat dhe mikrokredia

Ish-Presidenti francez, Jacques Chirac, thot se “… t luftosh kundr varfris sht nj akt i s drejts, i inteligjencs dhe paqes…” Me pak fjal, q nj president, kryeministr apo politikan tjetr i lart i ktyre niveleve, duhet t vlersohet si i drejt, inteligjent d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama