Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] presidencs / docs[0] 133 / hits[0] 184 /
No Pic available
  • 2010-07-06

Disfatë spanjolle përballë sfidave evropiane

“T msosh t njohsh njri-tjetrin, sht gjeja m e vshtir n bot”. Servantes Dita e par e muajit korrik 2010 shnoi prfundimin e mandatit t Presidencs spanjolle t BE-s. Gjasht muaj m par, Madridi kishte shpalosur planin shum ambicioz t Presidencs evropiane q po merrte n dor. N prfundim t ksa

No Pic available
  • 2010-07-04

Arratisja e korrikut, "Ikëm nën kërcënimin se do të na vrisnin

Rrëfimi i rrallë i një grupi prej atyre shqiptarëve që më 1990 guxuan të shkelnin dyert e ambasadave Edgar (Xhunior) ani ishte 11-muajsh m 4 korrik 1990, ai nuk ishte i vetdijshm q i ati, q quhet po ashtu Edgar, e ma dhe nj kushri prgjonin nga dritarja e nj ballkoni t nj m

No Pic available
  • 2010-07-03

Fule: Zgjerimi i BE-së, edhe gjatë Presidencës belge

Sipas Fules, zgjerim do të thotë mundësi të reja dhe një qasje më e mirë evropiane për të zgjidhur problemet. Zgjerimi i BE-s do t mbetet nj prioritet edhe gjat Presidencs belge. Siguria sht e komisionerit pr Zgjerimin e BE-s, Stefan Fule, deklarat e cila u b pak pas marr

No Pic available
  • 2010-07-03

Montobio: Situata, e vështirë, zgjidhni ngërçin

Ambasadori spanjoll n Tiran, Manuel Montobio, apelon se situata politike n Shqipri mund t ndikoj n integrimin e vendit. Gjat nj takimi me ministrin e Jashtm, Ilir Meta, ambasadori spanjoll, Montobio, vendi i t cilit sapo i kaloi stafetn e Presidencs evropiane Belgjiks, e cilsoi g

No Pic available
  • 2010-06-30

BE dhe SHBA nënshkruajnë marrëveshjen SWIFT

Nj prfaqsues i presidencs spanjolle t BE-s dhe nj prfaqsues i qeveris s SHBA-s nnshkruan n Bruksel marrveshjen SWIFT. Hetuesit amerikan mund t kontrollojn t dhnat e transfertave bankare nga Evropa. "Ne shpresojm q parlamentart javn e ardhshme n Strasburg t votojn pro marrveshjes. Jam e sigurt se a

No Pic available
  • 2010-06-26

Presidenca belge: Përparësia jonë, vizat ballkanike

Belgjika, e cila merr elsat e Bashkimit Evropian m 1 korrik, garanton se do t jet nj shembull n Presidencn e saj evropiane duke pasur si prioritet t politiks s jashtme pikrisht zgjerimin e Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit dhe liberalizimi i vizave me Shqiprin dhe Bosnjn.

No Pic available
  • 2010-06-25

Presidenca belge: Vizat do të shihen pozitivisht

Zgjerimi i Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit dhe liberalizimi i vizave me Shqiprin dhe Bosnjn sht nj prej prioriteteve t politiks s jashtme t Presidencs s ardhshme belge t bllokut 27 antarsh. Kjo u konfirmua nga Kryeministri n largim belg Yves Leterme dhe ministri i Jashtm Steven Van Ackere.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama