Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] presidencs / docs[0] 133 / hits[0] 184 /
No Pic available
  • 2010-06-23

Gjithëpërfshirja, parim në bashkëpunimin rajonal*

M 12 shkurt t vitit 2000, kam pasur nderin t jem nj nga nnshkruesit n Bukuresht, t “Karts s Marrdhnieve t Fqinjsis s Mir, Stabilitetit, Siguris dhe Bashkpunimit”, dokumentit kryesor t SEECP-s. N at koh ishim gjasht vende antare. Problematikat me t cilat ndeshej rajoni, ishin shum kompl

No Pic available
  • 2010-06-20

Topi: Shkencëtarët, zgjidhje për liqenin e Shkodrës

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, duke iu referuar prmbytjeve t fundit n liqenin e Shkodrs, krkon q zgjidhja pr liqenin e Shkodrs t vij nga shkenctart. Kreu i shtetit shqiptar dhe homologu i tij malazez, Filip Vujanovi, morn pjes dje n konferencn ndrkombtare shkencore me tem "L

No Pic available
  • 2010-06-18

Si i ka mbrojtur thesaret Spanja!?

N kinema “Imperial”, ka nisur java e IX t Kinemas Spanjolle: Evropa n ekran, q do t zhvillohet deri m 23 qershor. N kuadrin e programacionit kulturor t mbylljes s Presidencs Spanjolle t BE-s po projektohen nj seri filmash spanjoll t realizuar n bashkpunim me vende t B

No Pic available
  • 2010-06-18

Leterme : Do të mbështesim heqjen e vizave për Shqipërinë dhe Bosnjen Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player

Pas zgjedhjeve t parakohshme n Belgjik, vendi sht prfshir nga valt e krijimit t nj qeverie t re. Sipas eksperiencs, formimi i nj qeverie n Belgjik mund t marr disa muaj. Deri ather, sht kryeministri n dalje Yves Leterme, q do kryesoj Presidencn belge dhe ministrat e tij kan prgatitur t gjith program

No Pic available
  • 2010-06-16

BE, Fule: Në nëntor, shqyrtimi i statusit të Shqipërisë

Opinioni, Komisioni Evropian ia paraqet KM-së Brenda muajit nntor, Bashkimi Evropian merr n shqyrtim statusin e Shqipris pr vendin kandidat q i hap rrugn integrimit t plot n familjen evropiane. Nj gj t till e bri dje t diturkomisioneri pr Zgjerimin Stefan Fule, sipas t cilit, Ko

No Pic available
  • 2010-06-04

Basha: Nuk ka pengesa politike. Vizat hiqen brenda këtij viti

Ministri i Brendshm Lulzim Basha ka deklaruar se nga vendet e BE nuk ka asnj penges pr heqjen e regjimit t vizave me Shqiprin. N nj konferenc t posame pr mediat pas kthimit nga Luksemburgu ku mori pjes n takimin e Ministave t Brendshm dhe t Drejtsis t vendeve t BE, Ministri i Brendshm Basha u shpreh

No Pic available
  • 2010-06-03

Zgjidhja e ngërçit, Topi takon Withers

Situata e pazhbllokuar politike n vend mbetet srish shqetsim pr faktorin ndrkombtar, ndrkoh q kreu i shtetit mbetet i hapur pr t kontribuar n zgjidhjen e ngrit. Presidenti Bamir Topi pati dje nj takim pune me ambasadorin e Shteteve t Bashkuara t Ameriks n Tiran, John Withers. Sip

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama