Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Total: 126
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.157Z

Presidenca belge: Zgjidhje kushtetuese për ngërçin politik

Zgjidhja e ngrit politik duhet t vij vetm n prputhje me ligjet e Kushtetuts shqiptare. Apeli drejtuar forcave politike shqiptare vjen ksaj here nga Ambasadori i Belgjiks, vendi i t cilit mban tashm Presidencn e BE-s deri n fund t dhjetorit 2010. Marc Mishelsen "I bj thirrje politikanve q kam t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.601Z

Presidenca belge: Vizat do të shihen pozitivisht

Zgjerimi i Bashkimit Europian me vendet e Ballkanit dhe liberalizimi i vizave me Shqiprin dhe Bosnjn sht nj prej prioriteteve t politiks s jashtme t Presidencs s ardhshme belge t bllokut 27 antarsh. Kjo u konfirmua nga Kryeministri n largim belg Yves Leterme dhe ministri i Jashtm Steven Van Ackere.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

Antart e Gjykats s Lart; Topi - Topalli: Kopetencat e mia? I di vet ...

Debatet e fundit midis Presidentit t Republiks Bamir Topi dhe Kryetares s Parlamentit, Jozefina Topalli, lidhur me zgjedhjen e pes antarve t Gjykats s Lart, dashje pa dashje t ojn n nevojn e mazhorancs pr ndihmn e Fatos Nanos n momentet e zgjedhjes s kreut t shtetit. N fakt, duket se kjo prplasje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Eagle Mobile u dhuron fëmijëve të Tiranës 4 parqe lojërash në festën e 1 Qershorit

N kt 1 Qershor “Eagle Mobile” sjell dhuratn m t bukur pr fmijt e kryeqytetit. Katr parqe lojrash jan ndrtuar n katr lagje t ndryshme t Tirans, pr t’ifmijt t prjetojn aste mjaft t bukura dhe argtuese. “Eagle Mobile” kt vit i ka kushtuar nj vmendje t v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Topalli uron Presidentin e sapozgjedhur të Polonisë

Kryetarja e Kuvendit t Shqipris, Jozefina Topalli, i ka drguar nj letr urimi Presidentit t sapozgjedhur t Polonis, Bronislav Komorovski, ish-kryetar i Parlamentit polak. “Duke vlersuar lart eksperiencn Tuaj politike, un besoj fort se gjat Presidencs Suaj marrdhniet mes Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

SHBA, reforma në shëndetësi do votohet pa modifikime

Dhoma e prfaqsuesve t Kongresit Amerikan q ditn e nesrme do votoj pr reformn n shndetsi, do ta kaloj kt ligj pa asnj modifikim pas kalimit n Senat. Lajmin e bn t ditur faqja e internetit Politico.com, sipas s cils, Kongresi do t evitoj t ashtuquajturn “deem and pass”, instrum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Dorëhiqet ambasadori i Kosovës në Tiranë

Pr shkaqe shndetsore Ambasadori i Kosovs n Republikn e Shqipris, Gazmend Pula, i ka dorzuar dje Presidentit t Republiks dorheqjen e tij nga pozita e ambasadorit, ka njoftuar shrbimi pr informata i Presidencs. N aktin e dorheqjes, z. Pula njofton Presidentin se dorheqja bhet pr shkaqe shndetsore. Pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama