Rezultate te kerkimit per termin: +President

Meta: total 1000 / total_found 36869 / time 0.015 / keyword[0] president / docs[0] 36869 / hits[0] 62743 /
Lukesmburgu do fitoren në tavolinë me Ukrainën për një brazilian
  • 2019-03-27

Lukesmburgu do fitoren në tavolinë me Ukrainën për një brazilian

Kualifikueset e Euro 2020 luajtën xhiron e parë të ndeshjeve, ndërkohë që rasti i Junior Moraes, sulmuesit brazilian të Shakhtarit, mund ta penalizojë Ukrainën. Kjo e fundit e ka bërë të vetin futbollistin në fjalë, por rrezikon ta humbasë ndeshjen në tavolinë. Sipas gazetës Record

Kina përjashton ish-liderin e Interpolit nga Partia Komuniste
  • 2019-03-27

Kina përjashton ish-liderin e Interpolit nga Partia Komuniste

Kina ka dëbuar ish-shefin e Interpolit, Meng Hongwei nga zyra publike dhe gjithë Partia Komuniste që tani është në pushtet, meqë ai pritet të përballet me akuzat për korrupsion në vendlindjen e tij. Komisioni qendror për Disiplinë i kësaj partie ka thënë më 27 mars se Meng ka abuzua

Rusia dërgon avionë ushtarakë në Venezuelë
  • 2019-03-26

Rusia dërgon avionë ushtarakë në Venezuelë

Dy avionë të ngarkuar me ushtarë rusë dhe me pajisje ushtarake u ulën në Venezuelë në fundjavë. Furnizimi është në vazhdën e bashkëpunimit midis dy kombeve. Ajo që dimë deri tani: dy avionë të aviacionit luftarak rus u ulën në Caracas të shtunën, sipas të dhënave të trafikut

DEKLARATAT E METËS DHE GËNJESHTRA E MADHE KILIANE!
  • 2019-03-24

DEKLARATAT E METËS DHE GËNJESHTRA E MADHE KILIANE!

Nga Klodian TOMORRI Deklaratat e Presidentit Ilir Meta për vetësakrifikim heroik si Salvador Allende sjellin në Shqipëri një debat, i cili në arenën ndërkombëtare vazhdon prej dekadash. Kush ishte engjëlli dhe djalli i historisë kiliane? Qarqet e majta të propagandës ja kanë dalë të

SHBA drejt njohjes së sovranitetin izraelit mbi Lartësitë Golan
  • 2019-03-22

SHBA drejt njohjes së sovranitetin izraelit mbi Lartësitë Golan

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është koha që SHBA-ja të njohë sovranitetin e Izraelit në Rrafshnaltën e Golanit. Izraeli e mori nën kontroll këtë territor nga Siria pas luftës së vitit 1967. Siria vazhdimisht ka kërkuar të rikthejë sovranitetin mbi rajonin. P

Kryeqyteti i Kazakistanit do të quhet si ish-Presidenti i vendit
  • 2019-03-21

Kryeqyteti i Kazakistanit do të quhet si ish-Presidenti i vendit

Kazakistani ka ndryshuar emrin e kryeqytetit të tij nga Astana në Nursultan si shenjë nderimi për liderin në ikje, Nursultan Nazarbayev, i cili ka dhënë dorëheqje papritur ditën e martë. Ky ndryshim është bërë i ditur pasi Kassym-Jomart Tokayev është betuar si president, duke u zotua

Deklaratat e Metës/ Ish-deputeti: Do tronditet bursa politike e Tiranës
  • 2019-03-21

Deklaratat e Metës/ Ish-deputeti: Do tronditet bursa politike e Tiranës

Përparim Spahiu, ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, e ka cilësuar deklaratën e Presidentit Ilir Meta si një paralajmërim për atë që do të ndodhë me politikën shqiptare. Duke e krahasuar me ish-Guvernatorin e Bankës Qendrore të SHBA, Spahiu tha se Meta dha mesazhe të for