Rezultate te kerkimit per termin: +President

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.355Z

Rama Duam nje President konsensual

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama deklaroi se forca politike që drejton kërkon një president konsensual, ndërsa theksoi rëndësinë e përmbushjes së Reformës Zgjedhore përpara se Parlamenti të nisë procedurat për zgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

MTKRS: Dilaveri, president

Konflikti i tejzgjatur në Federatën Shqiptare të Gjimnastikës merr firmën zyrtare të shumëpritur: atë të ministrit të Sporteve, Ferdinand Xhaferraj. Me një vendim, me nr 6158, titullari i MTKRS-së, Xhaferraj, legjitimon Flobens Dilaverin në postin e presidentit të federatës. Në letr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.095Z

Thaçi zgjidhet president gjatë vikendit

Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi mund të zgjidhet president këtë vikend. Burime të gazetës "zeri.info" bëjnë të ditur se tashme është duke u përgatitur gjithçka që të thirret seanca e jashtëzakonshme në të cilën Hashim Thaçi do të votohej për president të Kosovës. Burime i ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:19.415Z

Moisiu-Mejdani President konsensual

Ndonëse vetëm njëri prej tyre ishte president konsensual, ish-presidentët Alfred Moisiu dhe Rexhep Mejdani mendojnë se koha kërkon që kreu i ri i shtetit duhet të jetë një individ mbi palët. Në një qëndrim publik, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.463Z

Majko for President

Viti 2017 do të jetë një vit tepër i rëndësishëm për politikën shqiptare. Në fakt, përpara zgjedhjeve politike, Parlamenti aktual do të zgjedhë edhe Presidentin e ri të Republikës, duke qene se presidentit Bujar Nishani i përfundon mandati po në 2017-n. Zor se Nishani do të ketë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.987Z

Thaci President opozita rebelohet

brbrNdersa te premten kuvendi voton Hashim Thacin si president i Kosoves kreret e partive opozitare kane paralajmeruar nje tubim te madh kunder tij Keto komente Haradinaj Ymeri e Limaj i bene ne sheshin para Parlamentit ku jane vendosur me cadra mbeshtetesit opozitare Me heret policia arrestoi depu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.537Z

Meidani: Nano, vështirë se zgjidhet president

Share Ish-presidenti Rexhep Meidani ka thënë se do të jetë shumë e vështirë për Fatos Nanon që të zgjidhet president, duke qenë se nuk i ka votat, por dhe për shkakun se duhet një president konsensual. Nuk kam opinon konkret për kandiatë konkretë. Në fund të fundit duhet vota, p�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama