Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Fischer

Total: 246
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.259Z

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer vizitë dy ditore në Kosovë

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer, do të jetë sot në Kosovë për një vizitë dy-ditore zyrtare, pas ftesës së bërë nga homologia e tij, Atifete Jahjaga. Pritja do të realizohet përmes një ceremonie shtetërore me gardën e nderit të FSK-së, në sheshin “Ibrahim Rugova”.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.274Z

Presidenti Austriak Heinz Fischer, viziton nesër Tiranën

TIRANE- Presidenti Bujar Nishani pritet të takojë homologun e tij austriak Heinz Fischer, i cili vjen nesër në Tiranë. Presidenca, me anë të një njoftimi drejtuar mediave, ka zbardhur dhe axhendën me detajet e vizitës së presidentit Fischer.&nbs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.285Z

Presidenti Austriak Heinz Fischer nis vizitën zyrtare në Tiranë, takon presidentin Nishani

TIRANE- Presidenti Bujar Nishani ka takuar rreth orës 11:00 homologun e tij austriak Heinz Fischer, i cili ka nisur sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Pas ceremonisë zyrtarë të pritjes, dy presidentët janë futur në Presidencë për të zhvilluar takimin pa praninë e mediave. Ndërkohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.994Z

Presidenti austriak Fischer vizitë zyrtare në Shqipëri

TIRANE – Presidenti austriak, Heinz Fischer do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Shqipëri dhe në Malin e Zi duke filluar nga java e ardhshme. Fischer do të vizitojë Shqipërinë të martën e ardhshme dhe Malin e Zi ditën e m&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.372Z

Presidenti austriak Fischer do ti drejtohet me një fjalim Kuvendit të Kosovës

Presidenti i Republikës së Austrisë Heinz Fischer, i cili po qëndron në vizitë zyrtare shtetërore në Kosovë me ftesë të presidentes Atifete Jahjaga, do tu drejtohet sot deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës. Sipas axhendës së vizitës së Fischerit, fjalimi i tij në Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.389Z

Fischer Austria pro statusit ne Qershor

0 Austria do te jape voten e saj edhe ne Qershor qe Shqiperia te marre statusin e vendit kandidat Presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.388Z

Rama takim me Fischer, Austriapremton mbështetje drejt BE

VJENË - Kryeministri Edi Rama, po zhvillon një vizitë në Austri, ku është takuar edhe me presidentin Heinz Fischer. Gjatë takimit mes tyre, është diskutuar për ndihmën që ka dhënë Austria për Shqipërinë dhe ndihmën që do japë.Kryeministri Rama dhe Presidenti Fischer kanë bisedua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama