Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Nishani

Meta: total 1000 / total_found 10652 / time 0.010 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] nishani / docs[1] 18638 / hits[1] 49576 /
Gjykata urdhëron KLP: Emëro prokuror bashkëshortin e ish-ministres së PS
  • 2019-02-07

Gjykata urdhëron KLP: Emëro prokuror bashkëshortin e ish-ministres së PS

Një vendim i Gjykatës Administrative për bashkëshortin e deputetes së PS-së, Ermonela Felaj ka rikthyer në vëmendje një çështje të 2015-ës. Asokohe presidenti Bujar Nishani pasi kreu verifikimet e tij, e rrëzoi me heshtje propozimin e Prokurorit të Përgjithshëm, duke refuzuar emëri

Lufta për KLSH-në / Kush është Bahri Shaqiri, i besuari Metës!
  • 2019-01-22

Lufta për KLSH-në / Kush është Bahri Shaqiri, i besuari Metës!

Pas rrëzimit të kandidaturës së Vitore Tushajt nga Parlamenti, propozimi i radhës nga Presidenti i Republikës Ilir Meta është ai i Bahri Shaqirit, i cili më parë ka drejtuar institucionin e Shërbimit Informativ Shtetëror. Por duket se emri i Shaqirit nuk është propozuar rastësisht pë

No Pic available
  • 2019-01-19

Nishani zgjidhet kreu i Këshillit të PD, konfirmohen Spaho dhe Paloka

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka pranuar të gjitha propozimet e bëra publike një ditë më parë. Ish-presidenti Bujar Nishani është zgjedhur kryetar i Këshillit Kombëtar PD. Halim Kosova është zgjedhur si kreu i Komisionit të Integritetit Etikës në PD; Jemin Gjana si kryet

No Pic available
  • 2019-01-19

Rama-Nishani do përballen në gjyq, ish-presidenti padit kryeministrin për

Pas akuzave të kryeministrit Edi Rama se vëllai i Bujar Nishanit ka kthyer mensën e Qytetit Studenti në lloto, ka reaguar ish-presidenti. Ky i fundit ka paditur për shpifje kreun e qeverisë, duke i kërkuar që ti vërtetojë me dokumente pretendimet e ngritura. Ish presidenti siguron se i v

Basha: Përulemi me nder para heronjve, gëzuar Pavarësinë dhe Çlirimin
  • 2018-11-28

Basha: Përulemi me nder para heronjve, gëzuar Pavarësinë dhe Çlirimin

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-presidenti Bujar Nishani së bashku me deputetët e PD-së, kanë zhvilluar ditën e sotme Homazhe tek varrezat e dëshmorëve. Basha tha për mediat se dita e sotme është një ditë e veçantë ku çdo shqiptar përulet me nder

Duka padit deputetin Braçen për shpifje, dështon seanca e pajtimit
  • 2018-11-15

Duka padit deputetin Braçen për shpifje, dështon seanca e pajtimit

Konflikti në distancë mes kreut të FSHF-së Armand Duka dhe deputetit socialist Erjon Braçe, duket se ka përfunduar në Gjykatën e Tiranës. Kunjat, akuzat dhe fyerjet në distancë mes tyre nuk do të qëndrojnë thjesht të tilla, por do të ndiqen në rrugë ligjore. Kreu i futbollit, kët

Sandër Lleshi dhe Vitore Tusha, mbretër në lojën e shahut Rama-Meta
  • 2018-11-12

Sandër Lleshi dhe Vitore Tusha, mbretër në lojën e shahut Rama-Meta

Nga tonet e larta politike, komunikimi mes presidentit dhe kryeministrit për emërimin e Sandër Lleshit ministër i Brendshëm po bëhet me shkresa. Këto të fundit i kanë zënë vendin bisedave kokë më kokë apo kërkesave për të folur me dyer të mbyllura. Presidenca publikoi listën e pye