Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Nishani

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.145Z

Terrori në Bruksel/ Nishani: Solidaritet me popullin dhe autoritetet belge

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, duke dënuar me forcë sulmet në Bruksel, ka shprehur keqëardhjen për viktimat. Presidenti Bujar Nishani Deklaratën Nishani e bëri teksa zhvilloi një takim Sekretarin e Përgjithshëm të KiE, Thorbjørn Jagland, në kuader te vizitës zyrtare në K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.543Z

Tahiri, Nishani: Bëni publike mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka bërë thirrje Presidentit aktual, Ilir Meta dhe medias, që të zbardhin dhe bëjnë publike, mbledhjen e fundit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare që thirri për çështjen e kanabizimit të vendit. Në një intervistë të dhënë për Channe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.508Z

Izrael, Nishani: Shqipëria do të jetëpranë Izraelit për paqen

JERUZALEM - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u prit sot nё njё takim nga Presidenti i Shtetit tё Izraelit, Shimon Peres.Presidenti Peres, pasi e falenderoi Presidentin Nishani pёr pjesёmarrjen nё Konferencёn e 5-tё Presidenciale dhe vizitё

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.759Z

Presidenti dekoron Kreshnik Qaton

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ka dekoruar boksierin Kreshnik Qato me Urdhrin “Mjeshtër i Madh” me motivacionin: “Për talentin dhe kontributin e çmuar që ka dhënë dhe jep për të mbajtur lart jehonën e sportit shqiptar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.556Z

Bujar Nishani vazhdon të jetë ministër

Bujar Nishani Presidenti i sapozgjedhur, Bujar Nishani, pritet që brenda 20 korrikut – datë që përfundon mandati 5-vjeçar i presidentit aktual, Bamir Topi të marrë detyrën e kreut të shtetit. Kur ka mbetur edhe gati një javë kohë, kryeministri Sali Berisha ende nuk ka firmosur dor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.401Z

Nishani heq dorë nga funksionet në PD: Do jem president jashtë ndikimeve politike

Share Presidenti Nishani largohet nga anëtarësia e Partisë Demokratike. Përmes një letre dërguar sot kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha, Nishani e njofton për largimin nga anëtarësia në Partinë Demokratike dhe dorëheqjen nga të gjitha funksionet e zgjedhura në këtë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.924Z

Presidenti Nishani në veprimtarinë Të festojmë së bashku Tetorin Gjerman: Këtë vit jubilar gjermanët shënojnë 25-vjetorin e Bashkimit, ndërsa ne shqiptarët kremtojmë 25-vjetorin e lëvizjes demokratike dhe rënies së regjimit komunist.

27 tetor 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani organizoi sonte në Pallatin e Brigadave veprimtarinë "Të festojmë së bashku Tetorin Gjerman" në bashkëpunim me Ambasadën e Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, në shenjë respekti për kombin gjerman dhe në vijim t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama