Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Nishani

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.746Z

Presidenti Nishani shtron iftar

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në nder të muajit të Ramazanit, mbremjen e se shtunes shtroi një iftar në ambinetet e Pallatit të Brigadave. Të pranishëm në këtë iftar ishin përfaësuesit e Komunitetit Muslima, di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.088Z

Presidenti Nishani pritet nga Presidenti i Bullgarisë, Rosen Plevneliev

6 tetor 2015-Sofje, Bullgari Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani së bashku me Zonjën e Parë, Odeta Nishani dhe delegacionin zyrtar nisi sot vizitën shtetërore në Bullgari me ftesë të homologut të Tij, Presidentit bullgar Rosen Plevneliev. Kryetari i Shtetit shqiptar pasi u prit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.305Z

Presidenti Nishani merr një mesazh nga Presidenti amerikan Obama

TIRANË, 20 Korrik/ATSH/ -Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka marrë një mesazh falënderimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama."I dashur Zoti President, Në emër të popullit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ju falënderoj për mesazhin dashamirës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.619Z

Betohet Presidenti Bujar Nishani

“Betohem. Zoti më ndihmoftë.” Ne këtë mënyrë ka bërë betimin Presidenti i 6-te i republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani. Menjëherë më pas është interpretuar himni kombëtarë. Perfaqesues t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.090Z

Presidenti Nishani vizitoi Kryeipeshkvinë e Tivarit

24 mars 2015 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani zhvilloi një vizitë në selinë e Kryeipeshkvnisë së Tivarit ku u prit nga Kryeipeshkvi, Imzot Zef Gashi dhe Kryekancelari i Ipeshkvnisë dhe Famullitar i Kishës së Tuzit, At Pashko Gojcaj. Presidenti Nishani shprehu kënaqësinë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.402Z

Presidenti Nishani dekreton ligjin për amnistinë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar  shpalljen e ligjit Për dhënie amnistie dhe ndryshimet në Kodin e Procedurës Penale. Këto dy ligje u miratuan pak ditë më parë në Kuvend me shumicë të cilësuar. Gjithashtu Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar lirimin nga detyra të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.150Z

Presidenti Nishani takon ambasadorin Wollfarth

Bashkëpunimi me OSBE-në dhe rezultatet e përfitimet konkrete u diskutuan sot gjatë takimit që presidenti, Bujar Nishani zhvilloi me Kryetarin e Prezencës së OSBE në Shqipëri, Eugen Wolfarth. Në këtë takim presidenti Nishani falenderoi ambas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama