Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Rugova

Total: 1184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.868Z

Perkujtohet presidenti Rrugova akademi ne nderim te tij

Presidenti historik i Kosovës Ibrahim Rugova nderohet  sot në pesë vjetorin e vdekjes, me dy akademi përkujtimore. Një akademi tashmë tradicionale do të organizohet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ndërsa akademia tjetër nga Kryeministri në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.229Z

Pavarësia, Presidenti gjerman uron Sejdiun

Prishtinë - Presidenti i Gjermanisë, Kohler uron Presidentin Sejdiu në përvjetorin e parë të Pavarësisë së Kosovës. Ai i ka dërguar një letër homologut të tij kosovar ku shpreh urimet e tij dhe të popullit gjerman për pavarësinë e parë të Kosovës. Kohler, në letër ndër t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.259Z

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer vizitë dy ditore në Kosovë

Presidenti i Austrisë, Heinz Fischer, do të jetë sot në Kosovë për një vizitë dy-ditore zyrtare, pas ftesës së bërë nga homologia e tij, Atifete Jahjaga. Pritja do të realizohet përmes një ceremonie shtetërore me gardën e nderit të FSK-së, në sheshin “Ibrahim Rugova”.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.837Z

Presidenti Bujar Nishani, nis vizitën treditore në Kosovë

PRISHTINË- Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani në vizitën shtetërore dyditshe në Kosovë, me ftesë të Presidentes së Republikës, Atifete Jahjaga, sot fillon takimet zyrtare në Prishtinë. Në këtë vizitë të parë nëcilësinë e Kryetarit të Shtetit, Nishani do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.559Z

Presidenti Topi takohet me Kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi.

26 janar 2008 Dita e dytë e vizitës së Presidentit Topi në Prishtinë ka nisur me homazhe në varrin e ish Presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. I shoqëruar nga Zonja e Parë Teuta, Zv Kryeministri Gazmend Oketa, delegacioni i lartë nga Shqipëria dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës Krasn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.566Z

Rugova: Isa Mustafa favorit edhe për një mandat në krye të LDK’së

Nënkryetari aktual i LDK’së, Haki Rugova ka thënë se Isa Mustafa është favorit për të udhëhequr LDK’në edhe në katër vitet e ardhshme. Ai ka thënë se gara do të jetë e hapur për të kandiduar kushdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.905Z

Presidenti dhe qeveria e Kosovës në punë

Presidenti i ri i Republikës se Kosovës Behxhet Pacolli dhe qeveria Thaçi 2 kane nisur ditën e pare te punës, një dite pas votimit ne Kuvend. I pari i shtetit ua dedikoi këtë dite vizitave tek familjaret dhe memorialët e dëshmorëve. Ai u ndal te familja Rugova, për te vazhduar me pas me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama