Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Rugova

Total: 1184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.233Z

Presidenti Topi nderon veprën e udhëheqësit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova  

29 qershor 2012 Prishtinë, Kosovë Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi, përkujtoi dhe nderoi sot veprën dhe rolin e jashtëzakonshëm të udhëheqësit historik dhe arkitektit të Pavarësisë të Kosovës, ish-Presidentit Ibrahim Rugova, du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.896Z

Vizita/Presidenti Nishani nderon veprën e udhëheqësit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova

31-08-2012 / Gazeta 55 Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Odeta Nishani, përkujtoi dhe nderoi dje veprën dhe rolin e jashtëzakonshëm të ish-Presidentit Ibrahim Rugova, liderit të shquar të Kosovës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Sejdiu: Rugova president historik

Prishtinë-Presidenti i Republikës së Kosovës, dr.Fatmir Sejdiu ka bërë sot homazhe te varri i Presidentit historik të Kosovës, dr.Ibrahim Rugova, në përvjetorin e tretë të ndarjes nga jeta. “Ne erdhëm sot në përkujtim si gjithmonë për presidentin historik të Kosovës dr.Ibrahim R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.776Z

Sejdiu: Rugova bëri epokën e vet

Presidenti Fatmir Sejdiu me bashkëpunëtorë, sot me rastin e katërvjetorit të ndarjes nga jeta të Presidentit historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, bëri homazhe të varri i Presidentit Rugova dhe e vizitoi familjen Rugova. Me këtë rast, Presidenti Sejdiu, duke vlerësuar punën e mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.985Z

Rugova lider shumëpartiak

(E plotësuar)Presidenti Rugova ishte prijës i një gjenerate që solli rilindjen e mendimit kritikë dhe kurajon e veprimit politikë në rrethanat më të rënda të historisë së popullit të Kosovës, ishte lider i jetës shumë partiake në Kosovë, ishte prijësi shpirtërorë dhe shtetëror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.575Z

Teuta Rugova: Dua ta njoh Kosovën ashtu siç e njohu Presidenti Rugova

Deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës, dhe vajza e Presidentit historik Teuta Rugova, thotë se përfshirja e saj në politikë gjatë vitit që e lamë pas, ka qenë krejt e natyrshme. Edhe pse e re në moshë, Rugova thotë se ësht&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Thaçi: Rugova vlerësim historik

Prishtinë -Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë homazhe pranë varrit të ish presidentit Rugova, sot në trevjetorin e ndarjes së tij nga jeta. Thaçi tha se është një traditë e mirë e institucioneve të Republikës së Kosovës për respektimin e personaliteteve bartëse të ins

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama