Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Trump

Meta: total 1000 / total_found 3152 / time 0.003 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] trump / docs[1] 6261 / hits[1] 23169 /
Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënëses demokrate
  • 2019-02-12

Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënëses demokrate

Presidenti Donald Trump tha të martën se ndjesa që kërkoi ligjvënësja e re Ilman Omar për komentet e saj se anëtarët e Kongresit mbështesin Izraelin pasi paguhen për ta bërë këtë, është “e çalë” dhe se ajo duhet të japë dorëheqjen. Në komentet e bëra në Twitter g

No Pic available
  • 2019-02-12

BE është përgjumur, Soros me parashikim ogurzi: Europa do të shuhet si

Shumica e vende pro-Europës duhet të zgjohen para se kontinenti të zhytet në gjumin e thellë të harresës dhe BE të zhduket njëjtë si Bashkimi Sovjetik (BRSS). Kjo është deklarata më e fundit e miliarderit  George Soros, që ka shkaktuar reagime të forta në BE. Ai i bën thirrje popul

Donald Trump mund të shkojë në burg para zgjedhjeve presidenciale të 2020
  • 2019-02-11

Donald Trump mund të shkojë në burg para zgjedhjeve presidenciale të 2020

Kandidatja për presidente të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Elizabeth Warren, ka deklaruar sot se presidenti Donald Trump, mund të futet në burg para se të mbahen zgjedhjet e ardhshme në vitin 2020. Përderisa po i afrohemi vitit 2020, Donald Trump mund të mos jet

KOSOVA FIRST, PASTAJ TRUMPUTINI!
  • 2019-02-09

KOSOVA FIRST, PASTAJ TRUMPUTINI!

Nga: ARBEN MANAJ Edhe pse e pabesueshme, por sërish është e vërtetë se Kosova dhe tërësia e saj tokësore, është sot më e kërcënuar se kurrë më parë në historinë e kombit. Dhe, që kjo të vijë nga Uashigntoni, do ishte gjëja e fundit që bookmakers-at do e vinin për kuotim para

No Pic available
  • 2019-02-09

Trump dhe njeriu-raketë do takohen sërish, ja ku do zhvillohet samiti i dytë

Presidenti amerikan Donald Trump zbuloi sot se kryeqyteti i Vietnamit, Hanoi do të presë samitin e dytë historik mes tij dhe liderit koreano-verior, Kim Jong Un. Ashtu siç ishte paralajmëruar ky takim do të zhvillohet në fund të shkurtit, me Trump qëka premtuar se do të hidhen bazat për n

Fatmir Mediu takon djalin e presidentit Trump në SHBA
  • 2019-02-07

Fatmir Mediu takon djalin e presidentit Trump në SHBA

Në turin e vizitës së tij në SHBA, kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka pasur një takim të veçantë. Perveç takimeve me senatorë dhe kongresmenë, Mediu ka pasur edhe një shtrëngim duarsh mjaft miqësor edhe me Donald Trump Jr, djalin e presidentit amerikan Trump. Gjatë këti

Çfarë e tremb Trump? Presidenti refuzon hetimin mbi financat e tij
  • 2019-02-07

Çfarë e tremb Trump? Presidenti refuzon hetimin mbi financat e tij

Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se nuk ekziston ndonjë bazë që një komision i fuqishëm i Kongresit të hetojë financat e tij personale. “Asnjë politikan tjetër nuk duhet të kalojë nëpër një proces të tillë. Quhet ngacmim presidencial. Dhe kjo është për të ardhur keq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama