Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Trump

Meta: total 1000 / total_found 3152 / time 0.003 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] trump / docs[1] 6261 / hits[1] 23169 /
CIA do të mbajë sekret numrin e viktimave civile me dron
  • 2019-03-08

CIA do të mbajë sekret numrin e viktimave civile me dron

Presidenti amerikan, Donald Trump ka shfuqizuar një rregullore, sipas së cilës, shërbimi sekret amerikan CIA duhej të publikonte numrin e viktimave civile nga sulmet me drone. Paraardhësi i tij, Barack Obama me një dekret të posaçëm i kishte kërkuar CIA-s, si institucion i varur prej tij,

No Pic available
  • 2019-03-04

Uragani shkatërron Alabamën, 23 të vdekur në SHBA

Një uragan i fuqishëm ka përfshirë brigjet e Alabamës në jug të SHBA-së, duke shkaktuar së paku 23 viktima. Vecc viktimavae, uragani ka shkaktuar dëme të mëdha në ndërtesa dhe rrugë. Fatkeqësisht, numri i viktimave aktualisht është 23, ka thënë sherifi, Jay Jones për mediat. Ai

No Pic available
  • 2019-03-03

Sanders nis fushatën: Trump është Presidenti më i rrezikshëm, do e mund

Senatori amerikan Bernie Sanders ka filluar fushatën e tij të dytë për president të SHBA-ve. Duke folur në Bruklin të Nju Jorkut, ai e quajti Donald Trump, presidentin më të rrezikshëm në historinë e SHBA-së. Ai parashikoi se do të fitonte nominimin me rivalët demokratë dhe më pas d

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump
  • 2019-03-01

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump

Korea e Veriut thotë se nuk do të ndryshojë qëndrim edhe nëse Shtetet e Bashkuara kërkojnë vazhdimin e bisedimeve. Pas samitit ndërmjet presidentit të SHBA-së Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë Veriore, Kim Jong -un, Ri Yong Ho, zyrtarë të lartë të Koresë Veriore kanë thënë

Dështon samiti mes Trump dhe Kim Jong-un, asnjë marrëveshje mes liderëve  
  • 2019-02-28

Dështon samiti mes Trump dhe Kim Jong-un, asnjë marrëveshje mes liderëve  

Ka dështuar samiti i shumëdiskutuar mes presidentit Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Mediat e huaja raportojnë se samiti i nivelit ta lartë përfundoi pa asnjë marrëveshje. Njoftimi u bë sot në mëngjes nga Shtëpia e Bardhë. Konsultimet nuk sollën “asnj

Trump vendos kurorë: Këtu do kisha vdekur në Luftën e Vietnamit po të
  • 2019-02-28

Trump vendos kurorë: Këtu do kisha vdekur në Luftën e Vietnamit po të

I përlotur teksa përshkroi guximin që nuk do të kishte pasur asnjë zgjidhje përveçse ta shfaqte nëse nuk do të kishte pasur një jetë luksoze, Presidenti amerikan Donald Trump njoftohet se mori pak kohë të martën përpara takimit me Kim Jong-un në Hanoi, për të udhëtuar në jug dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama