Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Trump

Meta: total 1000 / total_found 3152 / time 0.003 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] trump / docs[1] 6261 / hits[1] 23169 /
Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)
  • 2019-02-25

Samiti Trump-Kim/ Blindohet Vietnami, mbërrijnë 100 roje nga Koreja (Foto)

Vietnami është duke bërë përgatitjet e fundit për samitin e shumëpritur, ku do të takohen presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Teksa kreu i shtetit komunist është nisur me tren të blinduar për në Hanoi, krejt ndryshe ka qenë udhëtimi i truproj

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin
  • 2019-02-25

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin

Pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un kryen 4.500 kilometra rrugë me tren të blinduar për tu takuar me presidentin amerikan, Donald Trump këtë javë në Vietnam. Me avion udhëtimi do të zgjaste 5 orë. Një fluturim nga Koreja e Veriut në Vietnam zgjat pesë orë, por kreu i shtetit ko

Vene-çfarë? Trump sdi si të shqiptojë Venezuelën, tallet rrjeti (Video)
  • 2019-02-25

Vene-çfarë? Trump sdi si të shqiptojë Venezuelën, tallet rrjeti (Video)

Presidenti i SHBA, Donald Trump bëri që mediat sociale të shpërthenin në reagime, pasi në një fjalim të mbajtur në Majemi harroi sesi shqiptohej Venezueala. Presidenti amerikan shfaqi vështirësi në të thënën e emrit të vendit të Amerikës Latine, ndërsa në rrjet të gjithë reagua

Provokon Maduro, xhiro me makinë në qendër të Karakasit (Video)
  • 2019-02-24

Provokon Maduro, xhiro me makinë në qendër të Karakasit (Video)

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka publikuar një video në të cilën ai mund të shihet në timonin e makinës së tij me bashkëshorten në krah, ndërsa shëtit nëpër rrugët e kryeqytetit të vendit, Karakas. “Ky është populli ynë, i mobilizuar për të mbrojtur Revolucioni

Maduro izolon shtetin, mbyll kufijtë me disa shtete
  • 2019-02-22

Maduro izolon shtetin, mbyll kufijtë me disa shtete

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido është larguar nga Karakasi të enjten, së bashku me 80 ligjvënës, për tu nisur në kufirin me Kolumbinë, ku pritet të arrijë ushqim dhe ilaçe për popullin e këtij shteti. Mirëpo presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro, i cili mohon faktin s

Erdogan kunja për Trump-Slavini: Ne morëm 4 mln refugjatë, disa zihen për 150
  • 2019-02-20

Erdogan kunja për Trump-Slavini: Ne morëm 4 mln refugjatë, disa zihen për 150

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka thënë se Turqia ka shpenzuar më shumë se 37 miliardë dollarë nga burimet e veta kombëtare për tu kujdesur për refugjatët, por nuk do të mundet e vetme që të merret me këtë problem. Duke folur në Konferencën e 6-të Ministrore në kuad

KINSE DIALOGU ME SERBINË DHE BLERJA E KOHËS
  • 2019-02-20

KINSE DIALOGU ME SERBINË DHE BLERJA E KOHËS

Nga Fadil LEPAJA Kur vitin e kaluar, presidenti serb Vuçiç, gjatë vizitës së tij në Mitrovicë kishte mbajtur një fjalim programatik, duke deklaruar se ish presidenti serb Millosheviç, ishte një lider i madh, dhe se ai i kishte qëllimet më të mira, kjo nxiti interpretime nga më të ndry

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama