Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Trump

Meta: total 1000 / total_found 3152 / time 0.003 / keyword[0] presidenti / docs[0] 131658 / hits[0] 255850 / keyword[1] trump / docs[1] 6261 / hits[1] 23169 /
Trump, sërish kundër New York Times: Armik i popullit!
  • 2019-02-20

Trump, sërish kundër New York Times: Armik i popullit!

Presidenti Donald Trump, kthehet të sulmojë mediat amerikane. Me një tweet, ai ka akuzuar gazetën New York Times. Hetimet e tyre janë të rreme. Janë armiqtë e popullit, Nuk është hera e parë që miliarderi i cilëson organet e shtypit enemi of the pople, që në shtator 2017, ku gjithnjë

Erdogan kunja për Trump-Salvini: Ne morëm 4 mln refugjatë, disa zihen për 150
  • 2019-02-20

Erdogan kunja për Trump-Salvini: Ne morëm 4 mln refugjatë, disa zihen për 150

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka thënë se Turqia ka shpenzuar më shumë se 37 miliardë dollarë nga burimet e veta kombëtare për tu kujdesur për refugjatët, por nuk do të mundet e vetme që të merret me këtë problem. Duke folur në Konferencën e 6-të Ministrore në kuad

Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump
  • 2019-02-19

Disa shtete, plane të padisin presidentin Trump

Shtëpia e Bardhë i doli në mbrojtje njoftimit të Presidentit Donald Trump për shpalljen e emergjencës kombëtare në kufirin amerikan me Meksikën. Si pasojë, disa shtete amerikane po përgatiten të ngrenë padi ligjore dhe demokratët e Kongresit të votojnë kundër miratimit të saj. R

Trump paralajmëron ushtrinë e Venezuelës: Jeta juaj është në rrezik nëse mbështesni Maduron
  • 2019-02-19

Trump paralajmëron ushtrinë e Venezuelës: Jeta juaj është në rrezik nëse mbështesni Maduron

Presidenti amerikan Donald Trump vijon sulmet ndaj presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro. Shefi i Shtëpisë së Bardhë i bëri thirrje drejtpërdrejt ushtrisë së Venezuelës që të braktisë mbështetjen e saj për presidentin Nicolas Maduro. Në një fjalim në Majemi, Trump tha se ata q

Jelekverdhët po i marrin frymën, Macron do kërkojë zgjimin e Evropës pas Brexit
  • 2019-02-18

Jelekverdhët po i marrin frymën, Macron do kërkojë zgjimin e Evropës pas Brexit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron do ta përshkruajë Brexit-in si një thirrje për zgjim gjatë një fjalimi të cilin pritet ta mbajë në fund të këtij muaji. Ai do të nënvizojë faktin se Evropa duhet të jetë më bindëse në përballje me fuqitë tjera rivale botërore, thanë burim

Trump kërcënon BE: Merrni 800 luftëtarët e ISIS të burgosur nga SHBA, ose ua lëshova
  • 2019-02-17

Trump kërcënon BE: Merrni 800 luftëtarët e ISIS të burgosur nga SHBA, ose ua lëshova

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump u ka kërkuar vendeve evropiane të riatdhesojnë dhe ndjekin penalisht xhihadistët nga vendet e tyre të kapur në Siri. Përndryshe, paralajmëroi ai, Shtetet e Bashkuara mund t’i lirojnë terroristët që ata të “hyjnë lirisht në Evropë”. &

Trump: Pas fitores ndaj ISIS-it, do tërhiqemi nga Siria
  • 2019-02-17

Trump: Pas fitores ndaj ISIS-it, do tërhiqemi nga Siria

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump njoftoi nëpërmjet Twitter-it fitoren mbi Kalifatin dhe tërheqjen e trupave amerikane në Siri, duke paralajmëruar aleatët e BE-së. “Ne jemi duke u larguar pas një fitoreje 100%” në Shtetin Islamik, – tha ai. – Ne kemi bërë dhe shpe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama