Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Meta

Meta: total 1000 / total_found 3468 / time 0.005 / keyword[0] presidentin / docs[0] 44889 / hits[0] 60261 / keyword[1] meta / docs[1] 51992 / hits[1] 145657 /
No Pic available
  • 2019-02-09

Unaza e Re, Meta sulmon projektin: Ka shpikje jashtë ligjeve të Shqipërisë!

Në një intervistë ngë Uashingtoni për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta është përgjigjur për disa nga temat më të nxehta që kanë rrëmbyer vëmendjen e shqiptarëve në këtë fillim viti. Duke folur për përplasjet e vazhdueshme Presidencë-Kryeministri, Meta është ndalur tek

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!
  • 2019-02-04

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?!

Kujt partie i shërben në Shqipëri, Albin Kurti?! Protesta e studentëve ka pasur ditën e sotme një mbështetës më shumë, Albin Kurtin. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, teksa zhvilloi këtë të hënë një bashkëbisedim me studentët e Fakultetit të Shkencave, u ka dhënë të

Astiri ndez gjakrat në aksin Kryeministri-Presidencë, Rama i përgjigjet Metës
  • 2019-02-03

Astiri ndez gjakrat në aksin Kryeministri-Presidencë, Rama i përgjigjet Metës

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim banorët e Astirit të cilët kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre për zbatimin e projektit të Unazës së Madhe të Tiranës dhe me një qëndrim zyrtar kërkoi ndaljen e punimeve në këtë aks, pasi sipas tij në procedurat e tenderimit ësh

Ekspozita në Berlin, Rama: Sdo plakem keq, jo si ata që
  • 2019-01-28

Ekspozita në Berlin, Rama: Sdo plakem keq, jo si ata që

Kryeministri Edi Rama hapi të premten në Berlin, një ekspozitë personale në galerinë Carlier/Gebauer, ku ndryshe nga herët e tjera që kishte ekspozuar piktura, këtë herë i ofroi publikut skulpturat e tij në projektin e quajtur Work. Ekspozita e Ramës do të qëndrojë e hapur për rret

Lajmi i fundit/ Partia Socialiste do të padisë presidentin Meta
  • 2019-01-25

Lajmi i fundit/ Partia Socialiste do të padisë presidentin Meta

Gjatë debatit për çështjen e 21 janarit dhe mos vendosjen e drejtësisë për 4 viktimat në bulevardin Dëshmorët e Kombit, kreu i Grupit të PS, Taulant Balla në studion e Open deklaroi se askush nuk duhet të zhgënjehet pasi drejtësia e re do ti vendosë pas hekurave përgjegjësit. Por g

Braçe: I jam mirënjohës Fatos Nanos, në Shqipëri ka oligarkë
  • 2019-01-23

Braçe: I jam mirënjohës Fatos Nanos, në Shqipëri ka oligarkë

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ishte i ftuar në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH. Braçe komentoi protestën e studentëve si një zhvillim të ardhur në kohën e duhur për ta kthyer qeverisjen me këmbë në tokë, por edhe për një sërë çështjesh të tjera.

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje
  • 2019-01-23

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje

Pa mbushur ende 24 orë nga betimi në Presidencë si ministër i Jashtëm, Edi Rama i hodhi sërish benzinë zjarrit të debatit me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, me ngërçin që besohej se u zgjidh pasi kryeministri pranoi të merrte drejtimin e diplomacisë shqiptare pas refuzimit të dekretit për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama