Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Meta

Meta: total 1000 / total_found 3468 / time 0.005 / keyword[0] presidentin / docs[0] 44889 / hits[0] 60261 / keyword[1] meta / docs[1] 51992 / hits[1] 145657 /
No Pic available
  • 2019-01-14

Rama: Jam de jure ministër i Jashtëm; Meta: E para Kushtetuta, ska më shtet fals!

Ngërçi i krijuar në marrëdhëniet midis Kryeministrisë dhe Presidencës ka marrë një zgjidhje provizore, e cila është njoftuar edhe zyrtarisht nga shefi i qeverisë Edi Rama. Duke hedhur poshtë mundësinë për të ridërguar dekretin për emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm n

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
  • 2019-01-12

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në si

Përplasja me Metën, Rama: Pengmarrës i Kushtetutës me çizme rezervë!
  • 2019-01-12

Përplasja me Metën, Rama: Pengmarrës i Kushtetutës me çizme rezervë!

Kryeministri replikon sërish online me presidentin në lidhje me çështjen e mos dekretimit të Gentian Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama nuk ka nguruar që të bëjë ironi ndaj Presidentit, duke e cilësuar atë si një çizme rezervë. “Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të

Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se
  • 2019-01-11

Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se

Analisti kosovar Berat Buzhala komentoi për Open mosdekretimin e Genc Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një analize, ku zbardhi edhe shumë prapaskena të kulisave politike në Kosovë e Shqipëri. Kosova është dakord me mos dekretimin e Genc Cakajt si Ministër

Cakaj, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)
  • 2019-01-11

Cakaj, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka trazuar ujërat në politikën shqiptare duke futur në luftë Kryeministrin Edi Rama me Presidentin ilir Meta, por edhe repartet respektive. Në krahun e Ramës janë rreshtuar deri më tani publikisht analisti kosovar Baton Haxhiu dhe kreu i Gr

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës
  • 2019-01-11

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndërhyn në përplasjen mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit të kreut të shtetit për të dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm. Balla thotë se Presidenti nuk mendon më as për Kushtetutën, a

Rama  Metës: Mona të ka vjedhur FB, ose je në fazën ku do të merren armët
  • 2019-01-11

Rama Metës: Mona të ka vjedhur FB, ose je në fazën ku do të merren armët

Vetëm pak minuta ka vonuar përgjigja e kryeministrit Edi Rama për PresidentinIlir Meta, i cili e nisi ditën duke vendosu pikat mbi (i), pasi i kujtoi shefit të qeverisë se nuk ka fuqi në botë që e shantazhon. E teksa Meta në postimin e tij të gjatë në Facebook, i kujtonte Ramës kërc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama