Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Meta

Meta: total 1000 / total_found 3468 / time 0.005 / keyword[0] presidentin / docs[0] 44889 / hits[0] 60261 / keyword[1] meta / docs[1] 51992 / hits[1] 145657 /
Rama-Meta bashkë në Prizren, përurojnë shtatoret e 3 liderëve historikë
  • 2018-11-25

Rama-Meta bashkë në Prizren, përurojnë shtatoret e 3 liderëve historikë

Ceremonia për përurimin e shtatoreve të tre drejtuesve historikë të Lidhjes së Prizrenit, ka bërë bashkë në Kosovë, Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama, pak kohë pas përplasjes së tyre për dekretin e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi. Bustet e tre liderëve histori

Meta në Shkup: Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe, vullnet për bashkëjetesë
  • 2018-11-23

Meta në Shkup: Miratimi i ligjit për gjuhën shqipe, vullnet për bashkëjetesë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte i pranishëm në festime së bashku me Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, Kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev dhe Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti dhe liderin e PDSH-së, Menduh Thaçi morën pje

ILIR META SHPËTOI PRESIDENTIN
  • 2018-11-18

ILIR META SHPËTOI PRESIDENTIN

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, arriti ta shpëtonte veten nga një gafë e rëndë prej amatori politik në limitin e skadendës së kohës që kishte në dispozicion për dekretimin e ministrit të Brendshëm. Jo për pasojat që do të shoqëronin rrëzimin për herë të dytë pa shkak kush

Meta bën shqiponjën në Mexhitli të Manastirit: Sdo jeni kurrë vetëm! (Foto)
  • 2018-11-18

Meta bën shqiponjën në Mexhitli të Manastirit: Sdo jeni kurrë vetëm! (Foto)

Fundjava e ka gjetur Presidentin Ilir Meta në Manastir, aty ku pasi përkujtoi 110-vjetorin e Kongresit të Manastirit dhe shpërndau në mënyrë simbolike 110 abetare për fëmijët shqiptarë, Kreu i Shtetit u ndal edhe në fshatin Mexhitli. Ky është një nga fshatrat me shumicë shqiptare në

Sandër Lleshi dhe Vitore Tusha, mbretër në lojën e shahut Rama-Meta
  • 2018-11-12

Sandër Lleshi dhe Vitore Tusha, mbretër në lojën e shahut Rama-Meta

Nga tonet e larta politike, komunikimi mes presidentit dhe kryeministrit për emërimin e Sandër Lleshit ministër i Brendshëm po bëhet me shkresa. Këto të fundit i kanë zënë vendin bisedave kokë më kokë apo kërkesave për të folur me dyer të mbyllura. Presidenca publikoi listën e pye

Lleshi i shkruan Metës: Heq dorë nga karriera ushtarake
  • 2018-11-12

Lleshi i shkruan Metës: Heq dorë nga karriera ushtarake

Pas publikimit të përgjigjes që i kishte dhënë Presidentin Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama ka publikuar dhe kërkesën që zv.minsitri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i ka dërguar Presidentit. Në letrën e tij, LLeshaj shkruan se është gati të heqë dorë nga karriera ushtarake për të mar

Lleshi, Rama, Metës: Mund ta shmangnim krisjen e parë
  • 2018-11-12

Lleshi, Rama, Metës: Mund ta shmangnim krisjen e parë

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas publikimit të letrës së Presidentit Ilir Meta që ja drejtonte Ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për Sandër Leshin. Rama në një postim në Facebook, ka publikuar dhe letrën që atij i kisthe ardhur nga Meta për Sandër Lleshin. Por brenda disa seko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama