Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Meta

Meta: total 1000 / total_found 3468 / time 0.005 / keyword[0] presidentin / docs[0] 44889 / hits[0] 60261 / keyword[1] meta / docs[1] 51992 / hits[1] 145657 /
Për një Europë më të fortë, Meta takon Macron në pallatin Elysee
  • 2018-11-11

Për një Europë më të fortë, Meta takon Macron në pallatin Elysee

Një ceremoni madhështore me rastin e 100-vjetorit të Armëpushimit të Luftës së Parë Botërore do të zhvillohet nesër në Francë dhe liderë nga e gjithë bota kanë mbërritur në Paris, me ftesë të Presidentit Emmanuel Macron. Mes tyre ndodhet edhe homologu i tij shqiptar Ilir Meta, q

Lleshi, Meta: Vendimi, brenda afateve Kushtetuese; Rama: Do ngjisim krisjet!
  • 2018-11-10

Lleshi, Meta: Vendimi, brenda afateve Kushtetuese; Rama: Do ngjisim krisjet!

Zyra e Presidencës ka dhënë një sqarim në lidhje me kërkesën që Kryeministri Edi Rama ridërgoi dje për dekretimin e Sandër Lleshit. Në njoftim zyrtar të Presidencës thuhet se Ilir Meta ka nisur procesin e bashkëpunimit me institucionet përgjegjëse për të marrë përgjigje të qart

Mosdekretimi i Lleshit, Fleckenstein i shkon në zyrë Metës
  • 2018-11-09

Mosdekretimi i Lleshit, Fleckenstein i shkon në zyrë Metës

Raportuesi i Shqipërisë në PE, Knut Fleckenstein ka zhvilluar një takim me Presidentin Ilir Meta pas deklaratës që zyrtari i BE bëri duke kërkuar zgjidhje të konfliktit mes dy institucioneve. “Pata kënaqësinë të takohesha me eurodeputetin, Knut Fleckenstein. Vetëm reformat e vër

Zheji: Semafori i kuq i Metës ndaj Ramës, sa volumi i opozitës në një vit
  • 2018-11-07

Zheji: Semafori i kuq i Metës ndaj Ramës, sa volumi i opozitës në një vit

A është thjesht një matje forcash në distancë, apo pritet një përplasje reale President-Qeveri? Pse po e pret qeveria presidentin Meta për rishqyrtimin e vendimit për të dekretuar Sandër Leshin ministër të Brendshëm? A është presidenti pjesë e skenarit të opozitës për të rrëzu

Rama kërcënon Metën: Mos ardhtë koha kur kryeministri tall Presidentin
  • 2018-11-06

Rama kërcënon Metën: Mos ardhtë koha kur kryeministri tall Presidentin

Prej të shtunës kemi një problem me Presidentin. Kjo ishte fjalia kryesore e fjalimit të gjatë të kryeministrit Edi Rama në Kuvend, ku pranoi përplasjen me Presidentin Ilir Meta, por theksoi se do të tentojë që situata të mos shkojë në thyerje, totale të raporteve. Pavarësisht se kë

Një problem me Presidentin, Meta poston foto nga avioni
  • 2018-11-06

Një problem me Presidentin, Meta poston foto nga avioni

Në kohën kur Parlamenti ishte mbledhur të votonte shkarkimin e ish-ministrit Fatmir Xhafaj dhe kryeministri rama po mbante një fjalim me nota kritike, por edhe vlerësuese për Presidentin e Republikës për mosdekretimin e Sandër Lleshit, Ilir Meta është shfaqur i qetë. Kreu i shtetit ka po

Lleshi, Rama: Po i jap Metës disa ditë kohë të krijojë bindjen e plotë
  • 2018-11-06

Lleshi, Rama: Po i jap Metës disa ditë kohë të krijojë bindjen e plotë

Ashtu siç kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama pas hapjes së seancës së jashtëzakonshme parlamentare ku do të votohet për shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm ka folur gjerë e gjatë për krisjen që është krijuar në raportin e qeverisë me Presidentin I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama