Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Obama

Total: 6305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.086Z

Obama lavdëron ish-presidentin Bush

Në një shfaqje të rrallë dhe të ngrohtë, ish-presidenti George H. W. Bush u rikthye në Shtëpinë e Bardhë, të hënën. 89-vjeçari ndodhej atje për të dorëzuar çmimin e 5000-të të fondacionit të tij Pikat e dritës, por festa njohu gjithashtu edhe trashëgiminë e bamirësisë dhe a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.364Z

Kryeministri Berisha takim me Presidentin Obama

Kryeministri Sali Berisha mori pjesë në pritjen e dhënë nga Presidenti amerikan Barack Obama për të gjithë krerët e shteteve dhe të qeverive, të cilët marrin pjesë në sesionin e 64-t të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.Gjatë kësaj pritje, Kryeministri Berisha pati rastin të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.362Z

Kryeministri Berisha takohet me Presidentin Obama

Kryeministri Sali Berisha mori pjesë në pritjen e dhënë nga Presidenti amerikan Barack Obama për të gjithë krerët e shteteve dhe të qeverive, të cilët marrin pjesë në sesionin e 64-t të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.Gjatë kësaj pritje, Kryeministri Berisha pati rastin të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.852Z

Ahmadinexhad sulmon Presidentin Obama

Presidenti iranian, Mahmud Ahmadinexhad, kritikoi ashpër Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Presidentin Barak Obama, duke e akuzuar atë personalisht për ndërhyrje në punët e brendshme të Iranit dhe duke i nënvizuar se qëndrimi i Uashingtonit gjatë trazirave post-zgjedhore në vendin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.414Z

Shakira, Këngëtarja takohet me presidentin Obama

Shakira është takuar me presidentin e SHBA-ve, Barak Obama, për të diskutuar në lidhje me fushatën e saj për edukimin e fëmijëve të paprivilegjuar në botë. Këngëtarja e hitit “She Wolf”, e cila përveçse është një ambasadore e UNICEF-it, ka edhe një organizatë të veten bami

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.760Z

Zgjedhjet ne SHBA amerikanet mbeshtesin presidentin Obama

SHBA 31 tetor NOA - Tre dite para zgjedhjeve per Kongresin amerikan me dhjetera mijera njerez kane protestuar ne Uashington kunder percarjes ne vend. Per kete proteste ne mbeshtetje te presidentit Barack Obama kane bere thirrje dy humoriste te afert me presidentin. Protesta ishte si kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.068Z

Presidentja Jahjaga takon Presidentin Obama

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, gjatë qëndrimit në New York, zhvilloi një varg takimesh me rëndësi. Ajo mori pjesë në pritjen vjetore për liderët botërorë, të organizuar nga Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, ku ishin të pranishëm presidentë, kryemi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama