Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Obama

Total: 6305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.852Z

Ahmadinexhad sulmon Presidentin Obama

Presidenti iranian, Mahmud Ahmadinexhad, kritikoi ashpër Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Presidentin Barak Obama, duke e akuzuar atë personalisht për ndërhyrje në punët e brendshme të Iranit dhe duke i nënvizuar se qëndrimi i Uashingtonit gjatë trazirave post-zgjedhore në vendin e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.414Z

Shakira, Këngëtarja takohet me presidentin Obama

Shakira është takuar me presidentin e SHBA-ve, Barak Obama, për të diskutuar në lidhje me fushatën e saj për edukimin e fëmijëve të paprivilegjuar në botë. Këngëtarja e hitit “She Wolf”, e cila përveçse është një ambasadore e UNICEF-it, ka edhe një organizatë të veten bami

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.760Z

Zgjedhjet ne SHBA amerikanet mbeshtesin presidentin Obama

SHBA 31 tetor NOA - Tre dite para zgjedhjeve per Kongresin amerikan me dhjetera mijera njerez kane protestuar ne Uashington kunder percarjes ne vend. Per kete proteste ne mbeshtetje te presidentit Barack Obama kane bere thirrje dy humoriste te afert me presidentin. Protesta ishte si kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.068Z

Presidentja Jahjaga takon Presidentin Obama

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, gjatë qëndrimit në New York, zhvilloi një varg takimesh me rëndësi. Ajo mori pjesë në pritjen vjetore për liderët botërorë, të organizuar nga Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, ku ishin të pranishëm presidentë, kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.067Z

Jahjaga takon Presidentin Obama

Nga Express më 23 shtator 2011 në ora 07:49 Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, gjatë qëndrimit në New York, zhvilloi një varg takimesh me rëndësi. Ajo mori pjesë në pritjen vjetore për liderët botërorë, të organizuar nga Presidenti i SHBA-së, Barack O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.069Z

Berisha fton presidentin Obama të vizitojë Shqipërinë

Zyra e shtypit e kryeministrit, Sali Berisha njofton se presidenti I Shteteve të Vashkuara të Amerikës Barack Obama ka pranuar një ftesë të kryeministrit shqiptar për të vizituar Shqipërinë. Berisha ka marrë pjesë në një pritje të organizuar prej Obëmës për nder të kryetarëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.899Z

Terrorizmi Obama telefonon presidentin jemenas

Pas alarmit te sulmeve terroriste dhe pas ndalimi te dy pakove bombe nje ne Dubai dhe nje ne Britani qe synonin SHBA-ne qe te dyja me prejardhje nga Jemeni presidenti amerikan Barak Obama i ka kerkuar homologut te vendit arab te shtoje sigurine ne vend. Nepermjet nje bisede telefonike me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama