Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Obama

Total: 6305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.068Z

Presidentja Jahjaga takon Presidentin Obama

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, gjatë qëndrimit në New York, zhvilloi një varg takimesh me rëndësi. Ajo mori pjesë në pritjen vjetore për liderët botërorë, të organizuar nga Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, ku ishin të pranishëm presidentë, kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.067Z

Jahjaga takon Presidentin Obama

Nga Express më 23 shtator 2011 në ora 07:49 Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, gjatë qëndrimit në New York, zhvilloi një varg takimesh me rëndësi. Ajo mori pjesë në pritjen vjetore për liderët botërorë, të organizuar nga Presidenti i SHBA-së, Barack O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.069Z

Berisha fton presidentin Obama të vizitojë Shqipërinë

Zyra e shtypit e kryeministrit, Sali Berisha njofton se presidenti I Shteteve të Vashkuara të Amerikës Barack Obama ka pranuar një ftesë të kryeministrit shqiptar për të vizituar Shqipërinë. Berisha ka marrë pjesë në një pritje të organizuar prej Obëmës për nder të kryetarëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.899Z

Terrorizmi Obama telefonon presidentin jemenas

Pas alarmit te sulmeve terroriste dhe pas ndalimi te dy pakove bombe nje ne Dubai dhe nje ne Britani qe synonin SHBA-ne qe te dyja me prejardhje nga Jemeni presidenti amerikan Barak Obama i ka kerkuar homologut te vendit arab te shtoje sigurine ne vend. Nepermjet nje bisede telefonike me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.981Z

Kryeministri Berisha uron Presidentin e SHBA-së Obama

Në një koncert solemn të organizuar sot në mbrëmje në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë, që çeli dhe sezonin artistik të këtij institucioni,Berisha përcolli mesazhin e urimit për Presidentin Obama vetëm 30 minuta "pasi kombi i madh amerikan, por dhe mbarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.835Z

CNN 'vret' presidentin Obama

Rrjeti prestigjioz amerikan CNN ka “vrarë” aksidentalisht presidentin Obama në vend të ish- liderit të Al Kaedës, Osama bin Laden. CNN po transmetonte mënyrën se si u vra lideri i Al Kaedës në Pakistan në 2 maj 2011 nga ish- marinsi ameri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.546Z

SHBA, studentja njollos presidentin Obama

Një incident i vogël ndodhi me kreun e Shtëpisë së Bardhë Barack Obama gjatë një vizite në universitetin e Colorado, SHBA. Siç raporton agjencia e lajmeve Ansa një vajzë e shtrënguar mes studentëve që donin të fotograf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama