Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentin +Obama

Total: 6305
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.200Z

Obama-Ramës: Nën lidershipin tuaj, Shqipëria pikë referimi në Ballkan

Kryeministri Edi Rama u prit sot, në Shtëpinë e Bardhë, nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama dhe Zëvendëspresidenti Joe Biden. Në njoftimin zyrtar të shpërndarë nga kruyeministria thuhet se takimi kaloi në një atmosferë miqësore dhe se u fol pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.312Z

Presidenti Obama i ben thirrje Kongresit te miratoje reformen e imigracionit

Presidenti Barak Obama shkoi ne El Paso te Teksasit me shprese qe te krijoje nje fare balance lidhur me nje prej ceshtjeve me te veshtira te Amerikes. Shpesh ne jemi mberthyer ne debat rreth politikave se kush duhet lejuar dhe kush nuk duhet lejuar te vije ne vendin tone. Rreth 11 milion imigrante b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.869Z

Obama ngroh marrëdhëniet me Lindjen, fton tre liderë në Shtëpinë e Bardhë

 Presidenti Barak Obama ka hedhur një hap më tej në afrimin e marrëdhënieve me Lindjen e Mesme, duke ftuar në takime veç e veç kryeministrin izraelit, Benjamin Netanjahu, presidentin egjiptian, Hosni Mubarak dhe presidentin palestinez, Mahmud Abas, për të biseduar lidhur m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:24.672Z

Cheney: Obama t’i kërkojë falje Bushit

Nga Express më 04 tetor 2011 në ora 14:00 Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Dick Cheney, ka përgëzuar presidentin aktual të SHBA-së, Barack Obama, për vrasjen e terroristit Anwar al Awlaki në Jemen. Por nga ana tjetër, ai ka kërkuar që shefi aktual i Shtëpisë së Bardhë t’i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.371Z

Obama SHBA do marre masa per nderhyrjen ruse

var fbShare url httpvizionplusalobama-shba-do-marre-masa-per-nderhyrjen-rusesize smallp styletext-align justifyPresidenti amerikan Barack Obama tha se Shtetet e Bashkuara do te ndermarrin aksion kunder Rusise per nderhyrje ne zgjedhjet presidenciale Metutje ne intervisten per Radion Publike Komb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.224Z

Presidenti Obama diskuton sfidat në fjalimin e parë mbi gjendjen e SHBA-së

Presidenti amerikan Barak Obama mbajti fjalimin e parë mbi gjendjen e vendit ku parashtroi politikat dhe synimet e tij për vitin në vazhdim. Presidenti e përdori këtë fjalim për të lehtësuar shqetësimet rreth ekonomisë në vështirësi ndërkohë që u përpoq të bindte popullin amerikan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.580Z

Britani, mamaja e hacker-it apelon tek Obama

Mamaja e hacker-it britanik, Gary McKinnon ka leshuar nje apel per presidentin amerikan, Barack Obama qe te nderhyje ne favor te tij. McKinnon qe sot humbi betejen e saj ligjore ne Gjykaten e Larte te Londres per te evituar ekstradimin ne SHBA, akuzohet se ka kryer “goditjen”

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama