Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Donald +Trump

Meta: total 1000 / total_found 1941 / time 0.003 / keyword[0] presidentit / docs[0] 84829 / hits[0] 141049 / keyword[1] donald / docs[1] 10330 / hits[1] 15781 / keyword[2] trump / docs[2] 6261 / hits[2] 23169 /
NGËRÇI I SHBA-SË, MURI ME MEKSIKËN APO BUXHETI?
  • 2019-01-05

NGËRÇI I SHBA-SË, MURI ME MEKSIKËN APO BUXHETI?

Këtë fundjavë negociohet sërish për buxhetin e qeverisë amerikane, pas një grindjeje që zgjat prej disa javësh. Mesnatën e së shtunës mbaroi edhe java e dytë, ku një pjesë e qeverisë amerikane është paralizuar. Në një takim të premten të presidentit Trump me përfaqësues të r

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Senati i kthen Trump kandidaturën e Kavalec
  • 2019-01-04

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Senati i kthen Trump kandidaturën e Kavalec

Sipas ndihmësve në Komisionin e Senatit amerikan për Çështjet e Jashtme, kandidatura e Kathleen Ann Kavalec, e emëruar si ambasadore e SHBA në Tiranë, i është kthyer të enjten Presidentit Donald Trump. Kavalec u emërua nga Presidenti Trump në korrik 2018 dhe qysh nga ajo kohë, kandida

No Pic available
  • 2018-12-30

Putin: Rusia është e gatshme për dialog me SHBA-në

Presidenti rus, Vladimir Putin, me një letër drejtuar presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump në prag të vitit të ri, tha se Moska ka qenë gjithmonë e gatshme për dialog në agjendë të gjërë. Këto deklara vijnë pas disa dështimeve për të mbajtur një samit të përbashk

No Pic available
  • 2018-12-29

Trump kërcënon të mbyllë kufirin SHBA-Meksikë

Presidenti Donald Trump, kërcënoi përsëri të premten të mbyllë kufirin SHBA-Meksikë dhe të shkurtojë ndihmat për Hondurasin, Guatemalën dhe El Salvadorin nëse Kongresi nuk i jep fonde për të financuar ndërtimin e murit. Komentet vijnë pasi qeveria amerikane hyn në ditën e tetë t

2019-TA, VITI KUR TRUMPIT DO TI MERRET POSTI?
  • 2018-12-27

2019-TA, VITI KUR TRUMPIT DO TI MERRET POSTI?

Nga: Oliver PIEPER A do të sillet ndryshe presidenti amerikan Donald Trump gjatë vitit 2019? Pak e besueshme. A do të ndryshojë politikën e tij? As këtu nuk pritet ndonjë ndryshim. Por a do të kërkojë Dhoma e Përfaqësuesve, e cila prej Vitit të Ri do të kontrollohet nga demokratët, fi

Donald Trump, nga Iraku: SHBA-të, jo më polici i botës!
  • 2018-12-27

Donald Trump, nga Iraku: SHBA-të, jo më polici i botës!

Shtetet e Bashkuara “nuk mund të jenë më polici i botës”, tha presidenti amerikan, Donald Trump të mërkurën (26.12)  në bazën ajrore amerikane Al-Asad në provincën perëndimore irakiane, Anbar. Në këtë kontekst ai i mbrojti planet e tij për tërheqjen e plotë të trupave

Çpo luan Trump? Pas tërheqjes nga Siria, vizitë surprizë në Irak (Foto)
  • 2018-12-26

Çpo luan Trump? Pas tërheqjes nga Siria, vizitë surprizë në Irak (Foto)

Presidenti amerikan Donald Trump dhe zonja e parë Melania të mërkurën kanë bërë një vizitë surprizë pas Krishtlindjes në Irak për t’u takuar me personelin politik dhe ushtarak amerikan të dislokuar atje. AirForce1 u largua nga SHBA-të gjatë natës nga Uashingtoni, D.C dhe u ul n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama