Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Donald +Trump

Meta: total 1000 / total_found 1941 / time 0.003 / keyword[0] presidentit / docs[0] 84829 / hits[0] 141049 / keyword[1] donald / docs[1] 10330 / hits[1] 15781 / keyword[2] trump / docs[2] 6261 / hits[2] 23169 /
Refugjatët, Nju Jorku dhe Uashingtoni kundër urdhrit të Trump
  • 2017-03-10

Refugjatët, Nju Jorku dhe Uashingtoni kundër urdhrit të Trump

Shtetet e Nju Jorkut dhe Uashingtonit, kanë ndër mend të paraqesin para drejtësisë amerikane një kërkesë për të bllokuar urdhrin e ri të ndalimit të hyrjes së emigrantëve dhe refugjatëve në SHBA. Dekreti, i nënshkruar nga presidenti Donald Trump, duhet të hyjë në fuqi me 16 mars.

Epoka Trump, bie me 40% numri i emigrantëve meksikanë në SHBA
  • 2017-03-09

Epoka Trump, bie me 40% numri i emigrantëve meksikanë në SHBA

Numri i emigrantëve ilegalë që hyjnë në Shtetet e Bashkuara nga Meksika ka rënë për 40 për qind, nga janari në shkurt, ka bërë me dije qeveria amerikane. Sekretari për Siguri Kombëtare, John Kelly, tha se “ndryshimi i trendit” është rezultat i politikave të ashpra të pr

No Pic available
  • 2017-03-09

Presidentja e Kroacisë: Nuk do të heq brekët para serbëve!

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ka thënë për stacionin privat televiziv RTL të Kroacisë se mbështetja për fashizmin nuk është në rritje në vend, duke argumentuar se çdo problem është duke u shkaktuar nga grupet e margjinalizuara dhe kjo çështje është duke u ekzagjeru

No Pic available
  • 2017-03-08

Hawaii do të sfidojë në gjykatë urdhrin e ri të ndalimit të udhëtimit

Shteti amerikan i Hawaiit ka paraqitur sfidën e parë gjyëqsore për urdhrin e ri ekzekutiv të presidentit Donald Trump, për ndalimin e përkohshëm të refugjatëve dhe vizitorëve në SHBA nga gjashtë shtete me shumicë myslimane. Hawaii ka thënë se do të kërkojë ndalim të përkohshëm

Ambasadorja e Kosovës e impresionuar sa shumë di për Kosovën vajza e Trump
  • 2017-03-08

Ambasadorja e Kosovës e impresionuar sa shumë di për Kosovën vajza e Trump

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, është takuar me Ivanka Trump, vajzën e presidentit amerikan Donald Trump, gjatë një pritje në Shtëpinë e Bardhë për Ditën e Gruas. Ajo shprehet e impresionuar se sa shumë di vajza e presidentit Trump për Kosovën. Bisedë e mrekullues

No Pic available
  • 2017-03-07

Republikanët prezantojnë planin për kujdesin shëndetësor

Ashtu sikurse kishte premtuar edhe gjatë fushatës, Presidenti Trump ka nisur përpjekjet konkrete për shfuqizimin e Obamacare, ligjit për kujdesin shëndetësor, të miratuar gjatë administratës së paraardhësit të tij, Barak Obama. Republikanët e Kongresit kanë hartuar planin zëvendues t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama