Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Donald +Trump

Meta: total 1000 / total_found 1941 / time 0.003 / keyword[0] presidentit / docs[0] 84829 / hits[0] 141049 / keyword[1] donald / docs[1] 10330 / hits[1] 15781 / keyword[2] trump / docs[2] 6261 / hits[2] 23169 /
Lista e Forbes, kush janë njerëzit më të pasur në botë! (Foto)
  • 2019-03-06

Lista e Forbes, kush janë njerëzit më të pasur në botë! (Foto)

Për të dytin vit radhazi, Jeff Bezos e vendos veten në krye të listës së më të pasurve në botë. Sipas revistës amerikane “Forbes”, pasuria e themeluesit të Amazon ka rritur 19 miliardë dollarë në një vit, duke arritur në 131 miliardë. Në hapin e dytë të podiumit ësh

Aktivitete të dyshimta, Koreja e Veriut nuk e mban fjalën
  • 2019-03-06

Aktivitete të dyshimta, Koreja e Veriut nuk e mban fjalën

Agjencitë e Intelegjencës së Koresë Jugore njoftuan për aktivitete të dyshimta të Koresë së Veriut sa i përket programit të saj bërthamor. Agjencitë thanë se Korea e Veriut po restauron pjesë të vendit për lëshimin e raketave në Dongchang, ka njoftuar agjencia e lajmeve Yonhap. Si

Vrasja e Khashogit, asgjë e re nga Shtëpia e Bardhë
  • 2019-03-05

Vrasja e Khashogit, asgjë e re nga Shtëpia e Bardhë

Senatorët amerikanë e kritikuan administratën e presidentit Donald Trump për mospublikimin e informacioneve të reja rreth vrasjes së gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Ligjvënësit ndoqën një seancë me dyer të mbyllura për të dëgjuar se çfarë po bën Shtëpia e Bardhë në lidhje me

Ethet e gjyqit/ Trump në rrezik, raporti i hetuesit të posaçëm është gati
  • 2019-03-03

Ethet e gjyqit/ Trump në rrezik, raporti i hetuesit të posaçëm është gati

Sipas njoftimeve në media, hetuesi i posaçëm, Robert Mueller e ka gati raportin për përzierjen ruse në zgjedhjet presidenciale 2016. Cilat mund të jenë pasojat për Donald Trump? Që në fillim duhet thënë se prej muajsh qarkullojnë spekulimet, se hetuesi i posaçëm amerikan, Robert Muel

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por
  • 2019-03-02

Brexit vjen me pasoja, ish-ministri i Merkel: BE-ja sdo shkatërrohet, por

Nga Sigmar GABRIEL Akrepat e orës kanë filluar numërimin mbrapsht drejt 29 marsit, dhe daljes së Mbretërisë së Bashkuar nga Bashkimi Evropian. Pavarësisht nëse Brexit do të jetë i butë apo i ashpër, Britania e Madhe është e vendosur të përballojë një periudhë të vështirë ekon

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump
  • 2019-03-01

Kim Jong-Un nuk ndryshon qëndrim pas samitit me Trump

Korea e Veriut thotë se nuk do të ndryshojë qëndrim edhe nëse Shtetet e Bashkuara kërkojnë vazhdimin e bisedimeve. Pas samitit ndërmjet presidentit të SHBA-së Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë Veriore, Kim Jong -un, Ri Yong Ho, zyrtarë të lartë të Koresë Veriore kanë thënë

Dështon samiti mes Trump dhe Kim Jong-un, asnjë marrëveshje mes liderëve  
  • 2019-02-28

Dështon samiti mes Trump dhe Kim Jong-un, asnjë marrëveshje mes liderëve  

Ka dështuar samiti i shumëdiskutuar mes presidentit Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un. Mediat e huaja raportojnë se samiti i nivelit ta lartë përfundoi pa asnjë marrëveshje. Njoftimi u bë sot në mëngjes nga Shtëpia e Bardhë. Konsultimet nuk sollën “asnj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama