Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Donald +Trump

Meta: total 1000 / total_found 1941 / time 0.003 / keyword[0] presidentit / docs[0] 84829 / hits[0] 141049 / keyword[1] donald / docs[1] 10330 / hits[1] 15781 / keyword[2] trump / docs[2] 6261 / hits[2] 23169 /
Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)
  • 2019-02-28

Historike/ Burri-raketë për herë të parë i përgjigjet një gazetari të huaj (VIDEO)

Takimi i presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Hanoi të Vietnamit, ka tërhequr vëmendjen e mediave botërore pavarësisht se u mbyll si një dështim i madh në mungesë të një marrëveshje midis dy vendeve. Të gjithë kanë pritur firmosjen e ma

Trump vendos kurorë: Këtu do kisha vdekur në Luftën e Vietnamit po të
  • 2019-02-28

Trump vendos kurorë: Këtu do kisha vdekur në Luftën e Vietnamit po të

I përlotur teksa përshkroi guximin që nuk do të kishte pasur asnjë zgjidhje përveçse ta shfaqte nëse nuk do të kishte pasur një jetë luksoze, Presidenti amerikan Donald Trump njoftohet se mori pak kohë të martën përpara takimit me Kim Jong-un në Hanoi, për të udhëtuar në jug dhe

Cohen akuzon Trumpin para Kongresit: Një gënjeshtar dhe racist!
  • 2019-02-27

Cohen akuzon Trumpin para Kongresit: Një gënjeshtar dhe racist!

Ish-avokati personal i presidentit amerikan, Donald Trump, Michael Cohen, i tha një Komiteti të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan se presidenti kishte njohuri dhe drejtoi negociatat për projektin e kompanisë së tij Trump Tower në Moskë të Rusisë. Pra, të jam i qartë, pres

Samiti në Vietnam/ Trump takon Kim: Je lider i madh, do ndihmojmë Korenë e Veriut!
  • 2019-02-27

Samiti në Vietnam/ Trump takon Kim: Je lider i madh, do ndihmojmë Korenë e Veriut!

Samiti i dytë historik midis Presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut në Vietnam ka nisur në orën 12:45. Ishte, Trump ai që shkoi i pari në hotelin Metropole rreth orës 12:30, ndërsa mijëra vietnamezë shoqëruan me sy autoblindën e Trump. Rruga që kreu Preside

Dorëhiqet papritur ministri i Jashtëm i Iranit, Zarif
  • 2019-02-26

Dorëhiqet papritur ministri i Jashtëm i Iranit, Zarif

Ministri i Jashtëm iranian Mohammad Javad Zarif ka njoftuar dorëheqjen e tij në Instagram. “Kërkoj falje që nuk jam në gjendje të mbush pozicionin tim dhe për të gjitha dështimet e mia në kryerjen e detyrave të mia”, tha kryenegociatori i marrëveshjes ndërkombëtare bërtha

Provokon Maduro, xhiro me makinë në qendër të Karakasit (Video)
  • 2019-02-24

Provokon Maduro, xhiro me makinë në qendër të Karakasit (Video)

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka publikuar një video në të cilën ai mund të shihet në timonin e makinës së tij me bashkëshorten në krah, ndërsa shëtit nëpër rrugët e kryeqytetit të vendit, Karakas. “Ky është populli ynë, i mobilizuar për të mbrojtur Revolucioni

Maduro izolon shtetin, mbyll kufijtë me disa shtete
  • 2019-02-22

Maduro izolon shtetin, mbyll kufijtë me disa shtete

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido është larguar nga Karakasi të enjten, së bashku me 80 ligjvënës, për tu nisur në kufirin me Kolumbinë, ku pritet të arrijë ushqim dhe ilaçe për popullin e këtij shteti. Mirëpo presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro, i cili mohon faktin s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama