Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Donald +Trump

Meta: total 1000 / total_found 1941 / time 0.003 / keyword[0] presidentit / docs[0] 84829 / hits[0] 141049 / keyword[1] donald / docs[1] 10330 / hits[1] 15781 / keyword[2] trump / docs[2] 6261 / hits[2] 23169 /
Muri me Meksikën, Trump shpall emergjencë kombëtare
  • 2019-02-15

Muri me Meksikën, Trump shpall emergjencë kombëtare

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi të premten se do të shpallë gjendjen e emergjencës kombëtare, duke anashkaluar kështu Kongresin për të siguruar fondet për të ndërtuar një mur në kufirin me Meksikën. Veprimi i tij erdhi një ditë pasi ligjvënësit miratuan një ligj për sigu

Prag lufte?! NATO do ti përgjigjet raketave bërthamore ruse
  • 2019-02-13

Prag lufte?! NATO do ti përgjigjet raketave bërthamore ruse

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg paralajmëroi të martën se aleanca ushtarake do t’i përgjigjet “shtimit të raketave ruse, por nuk do të instalojë raketa të tjera bërthamore në Evropë. Komentet vijnë pas shfuqizimit të traktatit për Forcat Bërthamore me

Fatmir Mediu takon djalin e presidentit Trump në SHBA
  • 2019-02-07

Fatmir Mediu takon djalin e presidentit Trump në SHBA

Në turin e vizitës së tij në SHBA, kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka pasur një takim të veçantë. Perveç takimeve me senatorë dhe kongresmenë, Mediu ka pasur edhe një shtrëngim duarsh mjaft miqësor edhe me Donald Trump Jr, djalin e presidentit amerikan Trump. Gjatë këti

Çfarë e tremb Trump? Presidenti refuzon hetimin mbi financat e tij
  • 2019-02-07

Çfarë e tremb Trump? Presidenti refuzon hetimin mbi financat e tij

Presidenti i SHBA, Donald Trump thotë se nuk ekziston ndonjë bazë që një komision i fuqishëm i Kongresit të hetojë financat e tij personale. “Asnjë politikan tjetër nuk duhet të kalojë nëpër një proces të tillë. Quhet ngacmim presidencial. Dhe kjo është për të ardhur keq

Maduro kërcënon Trump: Do dalësh nga Shtëpia e Bardhë i mbuluar me gjak!
  • 2019-02-04

Maduro kërcënon Trump: Do dalësh nga Shtëpia e Bardhë i mbuluar me gjak!

Përplasja mes Nicolas Maduros dhe presidentit Donald Trump po bëhet çdo ditë edhe më e fortë. Maduro kërcënoi Trump se do të dilte nga Shtëpia e Bardhë i mbuluar në gjak, nëse do të ndërhynte në krizën e vendit të tij. Ndalu Donald Trump! Po bëni gabime që do tiu mbulojnë duart

Venezuela, Maduro: Jam i gatshëm të negocioj me opozitën
  • 2019-01-30

Venezuela, Maduro: Jam i gatshëm të negocioj me opozitën

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro fajësoi Presidentin amerikan Donald Trump për çdo akt dhune në vendin e tij. Komentet e tij pasuan njoftimin e Shtetet e Bashkuara për vendosjen e sanksioneve ndaj kompanisë shtetërore të naftës të Venezuelës (PDVSA). Sanksionet ngrijnë çdo pronë

SHBA heq sanksionet ndaj kompanive të aleatit të Putinit
  • 2019-01-28

SHBA heq sanksionet ndaj kompanive të aleatit të Putinit

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump ka hequr sanksionet në tri kompani të lidhura me manjatin rus, Oleg Derispaska, i cili njihet si aleat i presidentit rus, Vladimir Putin. Heqja e masave ndaj gjigantit Rusal më pas kompanive, En+ and EuroSibEnergo ka ndodhur pasi Deripaska është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama