Rezultate te kerkimit per termin: +Presidentit +Donald +Trump

Meta: total 1000 / total_found 1941 / time 0.003 / keyword[0] presidentit / docs[0] 84829 / hits[0] 141049 / keyword[1] donald / docs[1] 10330 / hits[1] 15781 / keyword[2] trump / docs[2] 6261 / hits[2] 23169 /
No Pic available
  • 2019-01-09

SHBA, juristja ruse akuzohet për lidhje me Kremlinin

Një gjykatë federale në Shtetet e Bashkuara ka ngritur aktpadi ndaj një juristeje me lidhje me Kremlin, e cila ishte takuar me djalin e madh të presidentit Donald Trump dhe pjesëtarë të tjerë të fushatës së tij presidenciale të vitit 2016. Akuzat përfshijnë përpjekje për pengim të

No Pic available
  • 2019-01-08

Kim Jong-un viziton Kinën, aleaten më të ngushtë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un arriti në Pekin me ftesë të presidentit të Kinës, Xi Jinping. Kim do të qëndrojë atje deri më 10 janar, së bashku me gruan e tij, Ro Sol-ju. Vizita vjen në kohën ku raportohet për mundësinë e një takimi të ri midis Kim dhe presidentit

No Pic available
  • 2019-01-07

I besuari i Obamës, armik i Trump. Dorëhiqet Presidenti i Bankës Botërore

Presidenti i Bankës Botërore, Jim Yong Kim nëpërmjet një njoftimi befasues ka bërë të ditur se ai po largohet pas gjashtë vjetësh nga posti duke dhënë dorëheqjen. Dorëheqja e tij do të hyjë në fuqi që nga 1 shkurti. Kim, 59 vjeç, nuk pritej që të largohej deri në vitin 2022, pa

SHBA dhe Kina në raund të ri bisedimesh tregtare
  • 2019-01-07

SHBA dhe Kina në raund të ri bisedimesh tregtare

Një delegacion tregtar amerikan ka mbërritur në Pekin për dy ditë bisedime duke filluar nga e hëna që do të përqendrohen tek mënyrat më efektive të zbatimit të një marrëveshjeje të arritur mes Presidentit amerikan, Donald Trump dhe atij kinez Xi Jinping për të shtyrë rritjen e tar

Tensionet Ukrainë-Rusi, një tjetër anije e SHBA stacionohet në Detin e Zi
  • 2019-01-06

Tensionet Ukrainë-Rusi, një tjetër anije e SHBA stacionohet në Detin e Zi

Një anije tjetër nga Flota e SHBA, USS Fort McHenry ka hyrë këtë fundjavë në Detin e Zi, aty ku tensionet shpërthyen pasi tre anije të Ukrainës u goditën nga marina ruse me pretendimin se kishin shkelur ujërat territoriale ruse në fund të nëntorit dhe ekuipazhi i tyre u arrestua. Ardh

Belgjikë, qeveria detyrohet të riatdhesojë 6 fëmijë të ISIS-it
  • 2019-01-05

Belgjikë, qeveria detyrohet të riatdhesojë 6 fëmijë të ISIS-it

Gjashtë fëmijë të lindur nën flamurin e Kalifatit dhe tani qeveria belge mund të jetë e detyruar për shkak të një urdhri nga gjykata ti kthejë në shtëpi. Ka ngjallur diskutime vendimi i gjykatësit belg që detyron qeverinë të riatdhesojë 6 minorenë të lindur dhe rritur në dy qy

No Pic available
  • 2019-01-05

Trump: Të financohet muri me Meksikën ose emergjencë kombëtare!

Presidenti Donald Trump deklaroi se ka caktuar një grup pune për të diskutuar gjatë fundjavës mbi sigurinë e kufirit, një çështje që ka çuar në mbylljen e pjesshme të qeverisë. Presidenti i bëri komentet pas një takimi dje në Shtëpinë e Bardhë me udhëheqësit demokratë të Kon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama