Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
NË OBORRIN TONË TË BALLKANIT PERËNDIMOR
  • 2018-04-25

NË OBORRIN TONË TË BALLKANIT PERËNDIMOR

Bajram Peçi Bajram Peçi Tingëllon mëse ironike, që trojet nga ka marrë emrin kontinenti i vjetër janë pak a shumë këto vënde të Ballkanit, që qendrojnë sot jashtë këtij organizmi politiko-ekonomik, të quajtur Bashkim Europian. Kështu e ka zanafillën termi Europë! Kërkuesit e eti

Forcat saudite rrëzojë një dron në afërsi të Pallatit Mbretëror
  • 2018-04-22

Forcat saudite rrëzojë një dron në afërsi të Pallatit Mbretëror

Forcat e sigurisë në Arabinë Saudite kanë thënë se kanë rrëzuar një dron, i cili po fluturonte mbi një lagje në Riad, ku gjendet edhe Pallati Mbretëror. Në ora 7:50 të mbrëmjes, policia në lagjen Khuzama ka parë një dron të vogël, ka raporuar agjencia Saudi Press. Policia e ka go

Princi Charles, kreu i radhës i Commonwealth
  • 2018-04-21

Princi Charles, kreu i radhës i Commonwealth

Princi i Uellsit do të jetë udhëheqësi i radhës i Commonwealthit. Mbretëresha Elizabeth ka thënë se është dëshirë e saj e sinqertë që princi Charles ta pasojë atë një ditë. Roli nuk është i trashëguar dhe nuk do të kalonte automatikisht te Princi i Uellsit pas vdekjes së Mbre

Times publikon listën e personave me më shumë ndikim në 2018
  • 2018-04-20

Times publikon listën e personave me më shumë ndikim në 2018

Revista Time ka publikuar listën e 100 personave me më së shumti ndikim në botë, duke përfshirë në numër rekord të 45 grave dhe 45 personave nën moshën 40 vjeçare. Lista e 100 personave me më së shumti ndikim është gjithmonë reflektim i momentit derisa tani duket shumë më ndryshe

No Pic available
  • 2018-04-14

Nën dritaren ku dha frymën e fundit Oscar Wilde

Luan Rama Po të kalosh në Rue des Beaux Arts (e Arteve të Bukura, e quajtur kështu meqë pak hapa më tutje është Akademia e Arteve të Bukura të Parisit) dhe të ngresh kokën nga LHôtel në numrin 13, do të shohësh dritaret e atij hoteli ku që prej një shekulli dhoma nr.16, është b

Sërish përleshje në Rripin e Gazës, qindra protestues të plagosur (Foto)
  • 2018-04-13

Sërish përleshje në Rripin e Gazës, qindra protestues të plagosur (Foto)

Kthehet tensioni në kufirin mes Rripit të Gazës dhe Izraelit, ku të paktën 363 protestues palestinezë u plagosën në përleshjet me ushtrinë izraelite, pasi janë goditur nga plumbat dhe helmuar nga gazi. Lajmi u bë i ditur nga zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë të Rripit të G

Zija Çela: Si më kritikuan për Mali i tejdukshëm
  • 2018-04-13

Zija Çela: Si më kritikuan për Mali i tejdukshëm

Shkrimtari Zija Çela i ftuar në kuadër të takimeve shkrimtari në shkollën time në gjimnazin Qemal Stafa në Tiranë ka folur për të shkruarit nën diktaturë duke kujtuar rastin e romanit Mali i tejdukshëm. Ka qenë një vepër që është kritikuar për një realizëm të ashpër, çka m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama