Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
Da Vinçi, François dhe stratiotët shqiptarë
  • 2018-04-01

Da Vinçi, François dhe stratiotët shqiptarë

Lidhur me Bokalin ende nuk kemi shumë të dhëna rreth itinerarit të kësaj familje stratiote të emigruar në More nga Shqipëria. Më pas, me pushtimin e Moresë nga turqit, dhe kuftrave nën flamurin venecian kundër tyre, ata hynë në shërbim të Venedikut duke ikur në Itali. Nga arkivi i s

Princi saudit do të takohet me Trumpin më 20 mars
  • 2018-03-19

Princi saudit do të takohet me Trumpin më 20 mars

Trashëgimtari i fronit mbretëror i Arabisë Saudite do të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në Uashington më 20 mars dhe të dy pritet të bisedojnë mbi strategjitë për të luftuar ndikimin e Iranit në Lindjen e Mesme dhe në Gjirin Persik. Princi 32-vjeçar, Muhammad bin Salma

Arabia Saudite zëvendëson komandantët ushtarakë
  • 2018-02-27

Arabia Saudite zëvendëson komandantët ushtarakë

Arabia Saudite, me dekret mbretëror, shkarkoi komandantët kryesorë ushtarakë, përfshirë shefin e stafit. Mbreti Salman i zëvendësoi edhe udhëheqësit e forcave tokësore dhe të mbrojtjes ajrore. Lajmi u publikua nga agjencia zyrtare e lajmeve Saudi Press, por nuk u dhanë detaje për shka

Jeta single! Shpirti binjak? Jo faleminderit!
  • 2018-02-17

Jeta single! Shpirti binjak? Jo faleminderit!

Princi i Kaltër? As edhe për një ëndërr. Partner i qëndrueshëm? Ne nuk po flasim për këtë. Më së shumti për disa miq dhe disa marrëdhënie të pakëndshme, për shembull për të ndarë disa netë ose për të shkuar me pushime. Pavarësia dhe liria vijnë para së gjithash, edhe nëse

No Pic available
  • 2018-02-10

Ndryshime në Arabi, kleriku kryesor: Gratë skanë pse mbulohen

Gratë saudite nuk kanë pse të veshin abajën, një mantel i gjatë dhe i lirshëm që përdoret për të mbuluar trupat e tyre në publik, tha një klerik i lartë fetar. Shejh Abdullah el-Mutlaq, anëtar i Këshillit të Dijetarëve të Lartë, tha se gratë duhet të vishen modeste, por kjo nuk

Arabia Saudite liron nga burgu disa princa dhe biznesmenë
  • 2018-01-28

Arabia Saudite liron nga burgu disa princa dhe biznesmenë

Autoritetet saudite kanë liruar një numër të madh të princave dhe biznesmenëve të arrestuar gjatë një operacioni kundër korrupsionit. Lajmi është bërë i ditur nga mediat europiane, të cilat raportojnë se personat që u mbajtën në hotelin Ritz-Carlton të Rijadit u liruan pas arritj

Femrat e huaja që u çmendën pas Skënderbeut
  • 2018-01-20

Femrat e huaja që u çmendën pas Skënderbeut

Mos harro, dashuria e sulltan Muratit për mua nuk do të më bëjë kurrë të harroj që dikur ju kam pas dashuruar . Me këto rreshta, Melisa, e preferuara e sulltan Muratit, mbyll letrën e shkruar pas mesnate për princin shqiptar, Gjergj Kastriot Skënderbeu. Ndërsa jehona e emrit dhe forcës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama