Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
Viti i Skënderbeut, monumenti i madh në mes të Romës
  • 2018-01-09

Viti i Skënderbeut, monumenti i madh në mes të Romës

SKËNDERBEU, HERO BALLKANIK DHE EUROPIAN MË PARË SE KOMBËTAR Pjesa e dytë Monumenti i Skënderbeut, në sheshin “Albania” në Romë të Italisë Në ballë të piedestalit ku në rrugën Aventino në Romë, në mes të sheshit Albania, ngrihet statuja mbi kal e Gjergj Kastriotit, p

7 ide për gjurmët mbretërore të Kate dhe Meghan (Foto)
  • 2018-01-09

7 ide për gjurmët mbretërore të Kate dhe Meghan (Foto)

Nga kështjella Castle tek shopping në Chelsea’s King’s Road Duka dhe dukesha e Kembrixhit po presin për fëmijën e tyre të tretë, që do të lindë në pranverë, ndërsa Princi Harry do të martohet me Meghan Markle menjëherë pas kësaj, të shtunën, më 19 maj. Përveç kësaj

Bukinistët buzë Senës (chronique parisienne)
  • 2018-01-05

Bukinistët buzë Senës (chronique parisienne)

Bukinistët e Parisit janë kthyer në një lloj embleme midis shumë emblemash të tjera që ka Parisi e që në fakt janë kthyer në emblema botërore, pasi dhe bukinistët e Senës, janë regjistruar në trashëgiminë botërore që mbrohet nga Unesco. Ky fillim janari erdhi me shi dhe qepenat e

Obama paralajmëron rrezikun për rrjetet sociale
  • 2017-12-27

Obama paralajmëron rrezikun për rrjetet sociale

Ish-presidenti amerikan Barak Obama lëshoi një paralajmërim mbi përdorimin e papërgjegjshëm të medias sociale. Sipas tij, ato shtrembërojnë perceptimin e njerëzve ndaj çështjeve komplekse dhe përhapin dezinformim. Pasardhësi i tij Donald Trump është një përdorues i ethshëm i Twitt

No Pic available
  • 2017-12-25

Ja misteri që i bashkon njerëzit për Krishtlindje!

  Shumë njerëz të mëdhenj kanë lindur prej gruaje në këtë botë, si: filozofë, mbretër, luftëtarë, reformatorë, fetarë etj, të cilët bënë vepra të mëdha dhe lanë gjurmë në historinë e botës, por askush si Krishti, që lindi prej një Virgjëreshe, nuk ka lënë gjurmë

Një ditë në Mat, përlotet Elia Zaharia
  • 2017-12-23

Një ditë në Mat, përlotet Elia Zaharia

Prej disa vitesh Fondacioni Mbretëresha Geraldinë e ka kthyer në traditë shpërndarjen e dhuratave për fëmijët e shkollave të ndryshme në zona të thella. Një nismë kjo e ndërmarrë nga Princi Leka II dhe bashkëshortja e tij, Princeshë Elia Zaharia. Këtë vit në bashkëpunim me

No Pic available
  • 2017-12-23

Japoni: Perandori 84 vjeçar paralajmëroi abdikim në vitin 2019

Perandori i Japonisë, Akihito, sot e ka festuar ditëlindjen e tij të 84-të, duke i përshëndetur shtetasit nga ballkoni i pallaitit mbretëror dhe ka shprehur përkushtim për ta vazhduar detyrën e tij deri në abdikimin e planifikuar më 30 prill të vitit 2019. Gjatë ditëve të mbetura,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama