Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
Udhëtimet me avion, kapriçot e çuditshme të pasagjerëve VIP
  • 2017-12-21

Udhëtimet me avion, kapriçot e çuditshme të pasagjerëve VIP

Nga majmunët e vegjël të Justin Bieber tek tualeti i arit i princit saudit. Pa harruar edhe ushqimin luksoz për qentë Njerëzit e famshëm zakonisht janë shumë kërkues gjatë udhëtimit, nga mjetet e transportit, tek hoteli ku qëndrojnë, për të mos përmendur dhomat e veshjes para shfaqj

Ernesto Sabato: Një shqiptar ra në dashuri me gjyshen time
  • 2017-12-19

Ernesto Sabato: Një shqiptar ra në dashuri me gjyshen time

Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka e pengonte

Arabi Saudite, raketë balistike jemenite kundër Riadit
  • 2017-12-19

Arabi Saudite, raketë balistike jemenite kundër Riadit

Rebelët jemenitë pro-iranianë Houthi kanë njoftuar se kanë lëshuar një raketë balistike drejt Arabisë Saudite, këtë herë duke marrë në shënjestër pallatin mbretëror të Riadit. Një shpërthim i fortë është dëgjuar në kryeqytetin saudit, me një re të dendur tymi që është n

Homazhe madhështore për Mbretin e Rumanisë
  • 2017-12-17

Homazhe madhështore për Mbretin e Rumanisë

Me dhjetëra mijëra persona u janë bashkuar familjeve europiane mbretërore për të përcjellë në banesën e fundit Mbretin e Rumanisë, Mihai i Parë, të cilit i është organizuar një funeral mbretëror këtë të diel. Mihai i Parë, drejtoi dy herë Rumaninë, nga 20 korriku 1927 deri më

No Pic available
  • 2017-12-13

Njeriu që nuk e shpëtoi botën

Nga Peter Singer  Muajin e kaluar, Salvator Mundi, portretizimi i Jezusit Shpëtimtar të Botës nga Leonardo da Vinçi, u shit në ankand për 400 milionë dollarë, dy herë më shumë se sa rekordi i mëparshëm i arritur në një ankand për një vepër arti. Blerësi u detyrua gjithashtu të p

No Pic available
  • 2017-12-13

ATY KU ËSHTË MACRONI, ËSHTË PËRPARA

Tani Presidenti i Francës po shpëton klimën. Dhe i tregon vendin Donald Trumpit. Dhe pak shfrytëzon edhe vakumin, që sundon për momentin në Berlin, mendon Jens Thurau. Sërish një takim i nivelit të lartë për klimën? Presidenti i Francës, Emmanuel Macron e di si mund të prodhosh kryeti

Iu lë i dashuri në prag Krishtlindjesh? 7 lëvizje për të marrë veten
  • 2017-12-09

Iu lë i dashuri në prag Krishtlindjesh? 7 lëvizje për të marrë veten

E thotë edhe shkenca: ka strategji që ndihmojnë në kapërcimin e dhimbjes së një historie të mbaruar, sidomos nëse ndarja ndodh në prag festash Tashmë nuk ka asgjë për të bërë: i dashuri, që mbase e konsideronim të duhurin, na ka lënë pikërisht dy javë para Krishtlindjeve. Ësht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama