Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
No Pic available
  • 2017-12-08

Presidenti Ilir Meta takohet me Princin Albert II i Monakos

Princi Albert II i Monakos do të vizitojë Shqipërinë vitin e ardhshëm, teksa është takuar me kreun e shtetit Ilir Meta. Takimi është zhvilluar në Marsejë ku u diskutua edhe për qendrën turistike Sazan- Karaburun, për të cilën të dy bashkëbiseduesit ranë dakord për projektin e rë

No Pic available
  • 2017-12-07

Trump ndez betejën vëllavrasëse për Qytetin e Shenjtë

Ka ende pak shpresë në kancelaritë e vendeve arabe pro-perëndimore. Jo lidhur se kur do të bëhet lajmërimi i shpalljes së Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit, por ku. Donald Trump mund të nxjerrë nga cilindri njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet të Izraelit, por vetëm në Perëndim. Dhe

Arabia Saudite dhe Irani ashpërsojnë retorikën ndaj njëri-tjetrit
  • 2017-11-24

Arabia Saudite dhe Irani ashpërsojnë retorikën ndaj njëri-tjetrit

Irani tha se princi i kurorës i Arabisë Saudite, Mohammed Bin Salman, është diskredituar ndërkombëtarisht nga sjellja e tij e papjekur. Komentet vijnë pasi Mohammed Bin Salman tha se udhëheqësi suprem i Iranit është Hitleri i ri i Lindjes së Mesme. Duke aluduar në rritjen e pushtetit ra

No Pic available
  • 2017-11-12

Erdogan refuzon Islamin e moderuar: Mjet i Perëndimit për të dobësuar myslimanët!

Ideja e Islamit të moderuar është shpikur nga Perëndimi dhe po përdoret për të dobësuar fenë e lashtë, tha Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan në referencë me reformat në Arabinë Saudite, teksa në anën tjetër kritikoi edhe disktriminimin e Europës ndaj myslimanëve. Muajin e kaluar

No Pic available
  • 2017-11-06

Rrëzohet helikopteri, vdes princi saudit

Një princ saudit u vra pasi një  helikopter u rrëzua në jug të Arabisë Saudite, pranë kufirit me Jemenin, njoftoi televizioni shtetëror, Al Ikhbariya. Në bord të helikopterit gjendeshin edhe përgjegjës të tjerë, shkruan kanali në profilin e tij Twitter por pa dhënë detja e mbi

Princi saudit vdes në një incident ajror, mediat: E vranë!
  • 2017-11-06

Princi saudit vdes në një incident ajror, mediat: E vranë!

Duhet të jetë rrëzuar nga një jet i aviacionit ushtarak të Riadit, kryeqytet i Arabisë Saudite, helikopteri që transportonte princin Mansour bin Moqren, vdekja e të cilit është njoftuar zyrtarisht nga ministri i Brendshëm, i cili nuk dha asnjë shpjegim mbi shkaqet e aksidentit. Sipas dhj

No Pic available
  • 2017-11-05

Princa sauditë mes dhjetra të arrestuarve për korrupsion

Njëmbëdhjetë princa sauditë, 4 ministra dhe dhjetra ish ministra janë ndaluar bëjnë të ditur mediat arabe. Arrestimi i tyre vjen disa orë pasi komiteti i ri antikorrupsion i kryesuar nga princi i Kurorës Mohammed bin Salman e emërua me dekret mbretëror. Momentalisht nuk jepen emrat e per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama