Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
Dhjetra princa dhe ministra sauditë të arrestuar për korrupsion
  • 2017-11-05

Dhjetra princa dhe ministra sauditë të arrestuar për korrupsion

Tronditet bota e biznesit në Arabinë Saudite, pasi ditën e djeshme janë arrestuar 11 princër, ku të paktën 4 prej tyre janë ministra dhe të tjerët ish-ministra. Mes të arrestuarëve është edhe miliarderi i njohur princi Alwaleed bin Talal, i cili në muajin gusht vizitoi vendin tonë du

No Pic available
  • 2017-11-05

Mes të arrestuarve për korrupsion, Princi arab që vizitoi Shqipërinë

Një komision antikorrupsion, i formuar së fundmi në Arabinë Saudite, ka çuar në arrestimin e 11 princave arabë, 4 ministra dhe me dhjetra ish-ministra të cilët akuzohen për korrupsion dhe abuzim të fondeve publike. Fushata antikorrupsion, e formuar nga Mbreti Salman Al-Saud, ka çuar në

No Pic available
  • 2017-11-03

Sa fëmijë po pret në të vërtetë Kate Middleton?!

Kate Middleton së shpejti do të bëhet nënë për herë të dytë. Mund të kemi ditur nga shpallja e rradhës e Pallatit Mbretëror, se do të lindte në Prilltë te 2018-ës, por deri tani nuk ishte shpallur gjinia e fëmijës që po pret. Sot, një lajm i ri erdhi, për të përmbysur t

Kur Hodo bej Sokoli shpallte Pavarësinë e Shqipërisë në Shkodër më 19 prill 1880
  • 2017-11-01

Kur Hodo bej Sokoli shpallte Pavarësinë e Shqipërisë në Shkodër më 19 prill 1880

Nga Aurenc Bebja*, Francë Gazeta franceze, Le Temps, ka botuar, të martën e 11 majit 1880, në faqen n°2, letrën kurioze, të botuar pak kohë më parë në gazetën austriake, Tageblatt, në lidhje me fjalimin e kolonelit shqiptar, Hodo Sokolit, të mbajtur gjatë shpalljes së pavarësisë s

Përse Princi William dhe Kate Middleton nuk kapen kurrë dorë për dore në daljet publike?
  • 2017-10-06

Përse Princi William dhe Kate Middleton nuk kapen kurrë dorë për dore në daljet publike?

Fotot e publikuara një javë më parë të Princit Harry dhe të fejuarës, Meghan Markle, i treguan publikut anën më romantike të një prej përfaqësuesve të familjes mbretërore më të rëndësishme në botë, familjes mbretërore britanike. Të shfaqur pranë njëri-tjetrit duke u p

No Pic available
  • 2017-10-05

Kadare në pritje të Nobelit

Ismail Kadare është prej vitesh kandidat për Çmimin Nobel, edhe për vitin 2017 ai është një nga emrat më të lakuar për të qenë fitues. I lindur në Gjirokastër në vitin 1936, Kadare është shkrimtari shqiptar më i njohur sot në botë që për më shumë se gjysmë shekulli ka lëvr

No Pic available
  • 2017-09-29

Si i kanë mbiemrat pasardhësit mbretërorë të Britanisë dhe pse janë të gjithë të ndryshëm?

Familja mbretërore britanike është një prej familjeve mbretërore më të rëndësishme në vend, çdo lajm rreth tyre përbën bujë dhe nuk mund të kalojë pa u vënë re nga sytë kureshtarë të publikut, aq sa ky i fundit dëshiron të dijë gjithçka për ta. Por, e keni pyetur ndonjëher

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama