Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
Helena Kadare: Jeta përkrah Ismail Kadaresë
  • 2018-10-20

Helena Kadare: Jeta përkrah Ismail Kadaresë

Nga Beti NJUMA & Alda BARDHYLI Gati 40 vjet nga udhëtimi i parë në Kosovë, Helena Kadare rikthehet sërish këtë fillim vjeshte në Prishtinë në një takim me lexuesit. Ka mbetur po ajo, gruaja që i shpërndahet një dritë ndër flokë, që duket se vjen nga thellë brenda saj. Ndoshta

Trump: Princi saudit mohon se ka dijeni për zhdukjen e gazetarit
  • 2018-10-17

Trump: Princi saudit mohon se ka dijeni për zhdukjen e gazetarit

Presidenti Trump shkroi në Twitter se kishte folur në telefon me princin e kurorës së Arabisë Saudite, i cili, sipas tij mohoi se ka pasur dijeni për atë që ka ndodhur në konsullatën saudite në Stamboll. Presidenti Trump tha se gjatë telefonatës, princi i cili ishte me sekretarin Pompe

New York Times: Princi miratoi marrjen në pyetje të Khashoggi-t
  • 2018-10-16

New York Times: Princi miratoi marrjen në pyetje të Khashoggi-t

Princi i trashëguar saudit, Mohammed bin Salman, pavarësisht nga ajo që Riadi ka deklaruar, ishte në dijeni dhe “ka miratuar” marrjen në pyetje që “përfundoi keq” të gazetarit disident Jamal Khashoggi në Konsullatën e Stambollit, për të cilin kishte urdhëruar nj

Princi i Monakos viziton Tiranën. Meta: Të nxisim bashkëpunimin
  • 2018-10-16

Princi i Monakos viziton Tiranën. Meta: Të nxisim bashkëpunimin

Princi i Monakos, Alberti i II është pritur në një ceremoni shtetërore nga Presidenti i republikës, Ilir Meta. Pas ceremonive të mirëseardhjes dhe ekzekutimit të himneve të te dy vendeve, Presidenti Meta dhe Princi Albert i II zhvilluan një takim kokë më kokë dhe më pas kryesuan takim

Pompeo takon mbretin dhe princin saudit pas zhdukjes së Khashoggit
  • 2018-10-16

Pompeo takon mbretin dhe princin saudit pas zhdukjes së Khashoggit

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe Mbreti saudit, Salman Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është takuar me Mbretin Salman të Arabisë Saudite, pas zhdukjes dhe dyshimeve për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Presidenti amerikan, Donald Trump ka dërguar Pompeon në

Sheiku kërkon Man. United, por Glazer do mbi 4 mld paundë
  • 2018-10-16

Sheiku kërkon Man. United, por Glazer do mbi 4 mld paundë

Princi i Kurorës së Arabisë Saudite Mohammad Bin Salman është një nga njerëzit me të pasur dhe më të fuqishëm në botë. Në të vërtetë, miliarderët e shkretëtirës kanë një pasuri që vlerësohet 850 miliardë paundë dhe tashmë objektivi i radhës për Bin Salman është investi

Princi i Monakos vizitë në Tiranë
  • 2018-10-15

Princi i Monakos vizitë në Tiranë

Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos, zhvillon një vizitë shtetërore në Shqipëri, më 16-17 tetor. Vizita shtetërore e Princit të Monakos në Tiranë, me ftesë të Presidentit, Ilir Meta. Alberti II do të pritet me ceremoni shtetërore nga Presidenti i Republikës,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama