Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
No Pic available
  • 2018-10-14

Zhdukja e gazetarit, ekip saudit në Turqi për të hetuar rastin

Një delegacion nga Arabia Saudite ka shkuar në Turqi si pjesë e hetimeve pwr zhdukjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Një burim saudit tha se princi Khaled al-Faisal ka vizituar Turqinë të enjten për bisedime dhe të dyja vendet u pajtuan për formimin e një grupi të përbashkët pune për t

Panik në ajër, avioni i Princ Harry dhe Meghan Markle goditet nga rrufeja
  • 2018-10-14

Panik në ajër, avioni i Princ Harry dhe Meghan Markle goditet nga rrufeja

Një avion privat me të cilin udhëtonte çifti i sapomartuar mbretëror, pra princi Harry dhe dukesha Meghan Markle raportohet se është goditur nga rrufeja, në atë që Daily Star e cilëson si një nga lëvizjet më të frikshme për familjen mbretërore në ajër. Avioni luksoz Dassault Falco

Të pathënat e Konakut, historia e pallatit të intrigave në Adriatik
  • 2018-10-14

Të pathënat e Konakut, historia e pallatit të intrigave në Adriatik

Dikur « Konaku » ka qenë një ndërtesë e fjetur e administratës turke, por destinacioni i tij ndryshoi kur në Durrës mbërriti Princi gjerman Vilhelm Vid, mbreti që Europa i caktoi shtetit të sapokrijuar shqiptar. Erdhi pikërisht nga Trieste, i shoqëruar jo vetëm me anije austrohungarez

Historia e Ruby-t dhe Ronaldos: Më dha 4000 euro pas një nate, por
  • 2018-10-12

Historia e Ruby-t dhe Ronaldos: Më dha 4000 euro pas një nate, por

Fjalët në një procesverbal të vitit 2010. Ish-modelja atëherë minorene foli për një marrëdhënie me lojtarin, por pastaj burrit të saj i thotë: Kam shpikur gjithçka. Dhe sot në një mesazh avokatit: Jam e mërzitur, emri im është shfrytëzuar Ishte ora 09:50 e 22 korrikut 2010. Karim

Princi saudit Mohammed akuzohet se kërkonte të arrestonte gazetarin e zhdukur
  • 2018-10-11

Princi saudit Mohammed akuzohet se kërkonte të arrestonte gazetarin e zhdukur

Princi i parë i kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed bin Salman përballet me akuza se ka planifikuar të sjellë në Arabi Saudite dhe pastaj të arrestojë gazetarin e zhdukur disa ditë në parë, Jamal Khashoggi. Miqtë e gazetarit të zhdukur thonë se bashkëpunëtorë të ngushtë të pr

Mediat turke: Gazetari i zhdukur është vrarë në Konsullatën saudite
  • 2018-10-07

Mediat turke: Gazetari i zhdukur është vrarë në Konsullatën saudite

Rritet shqetësimi rreth fatit të një gazetari të njohur saudit, i cili konsiderohet i zhdukur që prej 2 tetorit, pasi ai kishte hyrë në Konsullatën e Arabisë Saudite në Stamboll. Mediat kanë cituar burime turke të kenë thënë se ata besojnë se gazetari Jamal Khashoggi, kritik i Princi

No Pic available
  • 2018-09-17

Jeta e mbretit Zog në Stamboll dhe zemërimi i Duçes

Mbreti arriti në Stamboll me 1 Maj 1939, herët në mëngjes. Ishte I shoqeruar nga shumica e Ministrave, disa oficere dhe familja e tij. Z. Xhaxhuli u nis nga Ankaraja me avion qe ta pristë. Unë nuk vajta sepse duhej qe dikush të rrinte në legatë.Gjenco D. Naçi ish diplomati I Zogut tregon n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama