Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
No Pic available
  • 2018-09-14

Princi shqiptar Malik, një peshkatar perlash në periferinë parisiane 

Një Princ shqiptar në Paris? Kur dhe në çkohë? Vallë bëhet fjalë për Esat Pashë Toptanin që në selinë e tij «qeveritare» në Hôtel Continental, pranë Place de la Concorde të Parisit, i cili paraqitej kudo si Princ i Shqipërisë apo Alejandro Kastriota, ky pinjoll i një prej deg

No Pic available
  • 2018-09-08

LUFTA, DHIMBJA DHE MLLEFI

Më 11 Nëntor 1918 mori fund Lufta e I Botërore. Me një forcë shkatërruese të paparë ndonjëherë ajo shkaktoi miliona viktima. Me fundin e saj, mbaroi vetëm pjesërisht vuajtja njerëzore. Europa nuk shpëtoi nga fatkeqësia. “Finie la guerre?”, “A ka përfunduar lufta?

Claudio Marchisio ikën nga Juventusi pas 25 vjetësh
  • 2018-08-17

Claudio Marchisio ikën nga Juventusi pas 25 vjetësh

Claudio Marchisio mbyll bashkëpunimin me Juventusin, skuadra e vetme ku është aktivizuar që kur nisi të luante futboll në moshë fare të vogël. Klubi bardhezi, nëpërmjet një njoftimi zyrtar, shkruan se Princi, pas një historie 25-vjeçare me kampionët në fuqi të Italisë ndërpret kon

Të jetosh nga letërsia
  • 2018-08-17

Të jetosh nga letërsia

Fjala e mbajtur në marrjen e çmimit Princi i Asturias 2013 në letërsi Të shkruarit nis duke qenë pothuaj gjithnjë një ëndërr, një trill apo një prirje imagjinare. Por ëndrra, dëshira, trilli, nuk arrijnë të ngjizin në qoftë se nuk kthehen në një mjeshtëri. Një mjeshtëri, çfar

No Pic available
  • 2018-08-10

Debati mbi ndarjen, Princ Leka II: Shqipëri-Kosovë të bashkohen në monarki

Në kulmin e debatit për ndarjen e Kosovës apo një rikorigjimi kufijsh me Serbinë, që ka vendosur përballë dy liderë historikë si Hashim Thaçi e Sali Berisha, por edhe aktorë të tjerë të klasës politike në dy vendet, një mendim për çështjen e ka dhënë edhe Princ Leka II. Zgjidh

Ministri iranian: Trump e Netanyahu janë izoluar
  • 2018-08-07

Ministri iranian: Trump e Netanyahu janë izoluar

Ministri i Jashtëm iranian, Mohammad Javad Zarif ka thënë të hënën se liderët e Shteteve të Bashkuara, Arabisë Saudite dhe Izraelit janë izoluar në armiqësinë e tyre ndaj Iranit. Sot, e gjithë bota ka deklaruar se nuk është në linjë me politikat amerikane kundër Iranit, ka thënë

No Pic available
  • 2018-07-26

Horoskopi, burri ideal për çdo shenjë të zodiakut

Shenjë për shenjë, si e imagjinon secila mashkullin perfekt Yjet u sugjerojnë meshkujve rrugën për ti ngjarë sa më shumë të jetë e mundur atij perfektit. Ka gra që ende besojnë në Princin e Kaltër dhe nuk janë të gatshme të vendosin për ndonjë tjetër që nuk është në lartës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama