Rezultate te kerkimit per termin: +Princi

Meta: total 1000 / total_found 3076 / time 0.001 / keyword[0] princi / docs[0] 3076 / hits[0] 5377 /
Princi William, vizitë historike në Palestinë
  • 2018-06-28

Princi William, vizitë historike në Palestinë

Në turin e tij historik në Lindjen e Mesme, princi William është takuar me liderin palestinez Abu Mazen. Gjatë bashkëbisedimit, Mazen është shprehur se palestinezët duan të jetojnë në paqe dhe siguri me Izraelin, sipas kufijve të vitit 1967. Duam të arrijmë paqen përmes negociatave d

Fotografia e Skëndërbeut, në zyrën e Ernesto Sabatos
  • 2018-06-25

Fotografia e Skëndërbeut, në zyrën e Ernesto Sabatos

Një fotografi e Skëndërbeut vazhdon të qëndrojë ende në studion ku Ernesto Sabato hidhte në letër letërsinë e tij. Shkrimtari i madh argjentinas nuk e harroi asnjëherë historinë shqiptare të nënës së tij, të cilën e ka treguar gjatë një interviste me shkrimtarin Luan Rama. Bri

Frika nga terrorizmi, Rama: Të mbrojmë tolerancën fetare, është thesar
  • 2018-06-04

Frika nga terrorizmi, Rama: Të mbrojmë tolerancën fetare, është thesar

Konferenca Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm, në kuadër të Aqaba Meeting, zhvillohen për herë të parë në Tiranë, e cila është pritur nga kryeministri Rama. Në të marrin pjesë krerë të disa qeverive të Ballkanit, përfshi atë të Kosovës, Ramush Haradinaj, si dhe përfaqësues të

No Pic available
  • 2018-05-20

Pasioni për burrat e pashëm të Katerinës së Rusisë

Për më shumë se tri dekada, Katerina II udhëhoqi Rusinë. Në fokus të këtij artikulli nuk është jeta e zonjës me origjinë gjermanike dhe nuk bëhet fjalë të diskutohet për bëmat e saj në aspektin politik, por për jetën e saj seksuale, shumë detaje të së cilës mund të jenë t

No Pic available
  • 2018-05-19

Princ Harry dhe Meghan Markle i thonë po njëri-tjetrit (Foto)

Princ Harry dhe Meghan Markel i thanw po njwri-tjetrit. Meghan u shfaq e mrekullueshme me fustanin e bardhë. Princi është emocionuar kur ka parë nusen e tij të veshur me fustanin e bardhë. Dukesh e mrekullueshme, i tha Harry bashkëshortes së tij. Nusja u shoqërua në altar nga vjehrri i sa

No Pic available
  • 2018-05-19

Nis ceremonia e dasmës mbretërore

Ka nisur ceremonia e dasmës mbretërore. Princ Harry tashmë ka mbërritur në Kishë dhe pritet ardhja e nuses. Meghan Markle është në rrugën e saj drejt kishës. Nusja mbretërore është larguar nga Cliveden House Hotel në Taplow ku ka kaluar mbrëmjen e saj të fundit si beqare së bashku

Të gjithë burrat që deshën Dianën
  • 2018-05-13

Të gjithë burrat që deshën Dianën

Marrëdhënia jo e mirë e princeshës Dajana (Diana) me bashkëshortin e saj princin Çarls (Charles) ishte vetëm maja e ajsbergut. Kronikat e të dashurve të saj para dhe pas divorcit mbretëror, vazhdojnë të shfaqen edhe 17 vjet pas vdekjes tragjike në aksidentin automobilistik në Paris. F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama