Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtin

Meta: total 1000 / total_found 51553 / time 0.021 / keyword[0] prishtin / docs[0] 51553 / hits[0] 94324 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Huffington Post: Kosova duhet të ketë ushtrinë e saj

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) duhet të transformohet në një ushtri me kapacitet të plotë dhe të integrohet në Partneritetin për Paqe të NATO-s (PfP), i cili përgatit vendet për anëtarësim të plotë në NATO, shkruan Huffington Post. FSK-ja u krijua shumë shpejt pasi Kosova shpa

No Pic available
  • 2017-06-19

NATO: Ushtria e Kosovës vetëm sipas Kushtetutës

Institucionet e Kosovës nuk duhet të nxitojnë me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura ka deklaruar të hënën në Prishtinë, zëvendës-ndihmës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Operacione, John Manza. Këto komente ai i ka bërë gjatë një ligj

No Pic available
  • 2017-06-16

Kurti: Vetëvendosje është partia më e madhe, i takon formimi i Qeverisë

Nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe dhe ne jemi të bindur që një Qeveri e varur nga Lista Serbe do ti kishte dy kryeqytete, edhe Prishtinën edhe Beogradin, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Albin Kurti. Sipas tij, koalicioni PDK, AAK dhe Nisma do

No Pic available
  • 2017-06-16

Tiranë, 50 vjeçarja fuste në kurth vajzat për prostituta, arrestohet grupi

Katër persona kanë përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar shtetasit me iniciale P. J., 62 vjeç, banues në Tiranë, T. Th, 50 vjeçe, banuese në Tiranë, B. D., 52 vjeç, banues në Prishtinë Kosovë, s

No Pic available
  • 2017-06-16

Shënohet rasti i parë i Balenës Blu edhe në Kosovë

Viktima e parë e lojës kompjuterike të njohur si Balena Blu është regjistruar edhe në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga policia dhe publikohet nga Kallxo.com. Sipas Kallxo.com  rasti është hapur në stacionin Qendra në Prishtinë dhe viktima është një vajzë 11 vjeçare.  Pol

No Pic available
  • 2017-06-15

Humbësit dhe fituesit e zgjedhjeve në Kosovë

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, kanë shënuar rritje dhe rënie të subjekteve politike. Skena politike në Kosovë, sipas analistëve, nuk është më njësoj. Partitë e mëdha që kanë qeverisur vitet e fundit në Kosovë në të dyja nivelet e pushtetit, jan

TREGU I VOTËS SË LIRË
  • 2017-06-14

TREGU I VOTËS SË LIRË

Fadil Lepaja Rastësisht u përputhën dy festa, në të njëjtën kohë, në sheshin Zahir Pajaziti, të cilat po festoheshin me të njëjtin  flamur. Tifozët kuq e zi dhe Lëvizja e dikurshme Vetëvendosje e shndërruar së fundmi në parti, po festonin fitoren  e futbollistëve shqiptarë në