Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtin

Meta: total 1000 / total_found 51553 / time 0.021 / keyword[0] prishtin / docs[0] 51553 / hits[0] 94324 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Prokuroria: Grupi me Lavdërim Muhaxherin planifikuan sulmin në Shqipëri-Izrael

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur akuzën kundër 9 personave të akuzuar për terrorizëm. Sipas Prokurorisë së Kosovës, të akuzuarit janë shtetasit me iniciale V.I., B.I., L.V., F.G., K.P., A.A., L.G., L.M. dhe B.P, ndërkohë që 4 prej tyre, përkatësisht V.I., B.I., L.V. dhe F.G.,

No Pic available
  • 2017-06-14

Integrimi, PE shqyrton progresin e Maqedonisë, Kosovës dhe Serbisë

Parlamenti Europian do të shqyrtojë sot raportet për mbarëvajtjen e Maqedonisë, Kosovës dhe Serbisë në rrugën e tyre drejt Bashkimit Europian. Eurodeputetët pritet të votojnë sot për rezolutat e ndara për përparimin e Kosovës dhe Serbisë si dhe për situatën në Maqedoni. Pritet q

No Pic available
  • 2017-06-12

Dy festa në sheshet e Prishtinës, këngë e fishekzjarre

Koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe partisë Nisma u mblodh mbrëmjen e së dielës (11 qershor 2017) në sheshin Skënderbejnë qendër të Prishtinës ku festoi fitoren në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Aty është kumtuar se rezultati

No Pic available
  • 2017-06-12

Zgjedhjet në Kosovë, mbyllen qendrat e votimit, nis numërimi i votave

Mbyllen zyrtarisht qendrat e votimit për zgjedhjet e sotme parlamentare në Kosovë, proces ky që nga monitoruesit është vlerësuar i qetë dhe pa incidente të theksuara. Mediat kosovare raportojnë se në të gjithë Kosovën sot është votuar në 889 qendra votimi me gjithsej 2,490 vendvotim

12 QERSHORI I PRISHTINËS
  • 2017-06-12

12 QERSHORI I PRISHTINËS

Pandeli Majko Në Kosovë u kryen zgjedhjet! Rezultati ka nxjerrë fitimtarë të humbur dhe të humbur fitues. Politika është premtim në fushatë dhe vendimarrje në qeverisje. Palëve politike në Prishtinë tashme ju duhet të ulen me njëra tjetrën pasi votuesit (dhe jo politikanët) kanë v

No Pic available
  • 2017-06-11

Haradinaj voton, fton qytetarët të vendosin për fatin e tyre

I nominuari për kryeministër nga Koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, në orën 09:00, bashkë me bashkëshorten e tij, Anita Haradinaj, i është drejtuar kutive të votimit në Shkollën e Mjekësisë Ali Sokoli në Prishtinë. Pas votimit Haradinaj u ka bërë thirrje qytetarëvë që të da

No Pic available
  • 2017-06-11

Kosovë, kryetarja e KQZ apel komisionerëve për zgjedhjet

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka është zyrtarja e parë që ka hedhur sot votën e saj në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Daka, pasi ka votuar në qendrën e votimit në Fakultetin Teknik në Prishtinë, në një deklaratë për media ka kërkuar nga subjektet politike pjesëmarrëse në z