Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtin

Meta: total 1000 / total_found 51553 / time 0.021 / keyword[0] prishtin / docs[0] 51553 / hits[0] 94324 /
No Pic available
  • 2017-06-11

Exit Poll në Kosovë nxjerr fitues koalicionin e Haradinaj, e dyta VV

Sipas rezultateve të Exit Poll, në zgjedhjet e sotme parlamentare në Kosovë prin Koalicioni PDK-AAK-Nisma me 40 për qind, pasuar nga Lëvizja Vetëvendosje me 30 për qind dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa 27 për qind. Të tjerët kanë marrë tre për qind. Shkëlzen Maliqi ka thënë se Exi

No Pic available
  • 2017-06-10

Delawie thirrje qytetarëve të Kosovës: Dilni dhe votoni

Ambasadori i SHB në Kosovë, Greg Delawie me një postim në Twitter ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës që të dalin në votime. Ai e ka vlerësuar si një ditë të madhe 11 qershorin për Kosovën, kurse ka shtuar se Amerika gjithmonë do të mbetet partner i vendit tonë. Dilni dhe votoni. P

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë
  • 2017-06-10

Shorti, me kë mund të përballen klubet shqiptare në Europë

Vetëm Skënderbeu do të jetë i pozicionuar në vazon e parë pra në atë të skuadrave favorite në shortin që do të hidhet në datën 19 Qershor në Nyon të Zvicrës, nga 4 klubet shqiptare që do të marrin pjesë në edicionin 2017-2018 të Kupave të Europës. Edhe nëse do të merrnin pj

No Pic available
  • 2017-06-08

Analisti amerikan: Shpejtoni me liberalizimin se dera mund të mbyllet!

Analisti amerikan, Daniel Serwer, gjatë një interviste ekskluzive për gazetën Zëri ka deklaruar se po bëhet gjithnjë e më e vështirë për ta bindur publikun evropian të vazhdojë me gjëra të tilla si liberalizimi i vizave. Ai thotë se nëse do të ishte kosovar do të dëshironte që p

Akademia e Shkencave, konferencë për 70-të vjetorin e Rexhep Ismajlit
  • 2017-06-08

Akademia e Shkencave, konferencë për 70-të vjetorin e Rexhep Ismajlit

70-të vjetori i lindjes së akademikut Rexhep Ismajli, po festohet me një konferencë shkencore në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë. Studiuesja Floresha Dado e quajti Ismajlin një figurë të rëndësishme të shkencës shqiptare. Myzafer Kërkuti, kryetari i Akademisë së Shkencave të

No Pic available
  • 2017-06-08

Paul Haggis fitues i dy çmimeve Oscar i ftuar në PriFest

Paul Haggis, fitues i dy çmimeve Oscar, çmimeve BAFTA dhe Emmy, regjisor, skenarist dhe producent me karrierë 42 vjeçare në industri të filmit, do të vizitojë Kosovën si I ftuar nderi i PriFest Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë Prishtina International Film Festival. Ai d

A MUND TA NDALË REFORMËN BASHKIMI RAMA-BERISHA?
  • 2017-06-08

A MUND TA NDALË REFORMËN BASHKIMI RAMA-BERISHA?

Spartak NGJELA A mund ta ndalojë Reformën në Shqipëri bashkimi i korrupsionit politik me Gjykatën Kushtetuese? A mund të kemi një bashkim politik të korrupsionit shqiptar të të dy krahëve të politikës për të ndaluar Reformën e nisur në Shqipëri dhe për të shpëtuar krimin shtetë