Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtin

Meta: total 1000 / total_found 51553 / time 0.021 / keyword[0] prishtin / docs[0] 51553 / hits[0] 94324 /
No Pic available
  • 2017-05-18

Vuçiç komenton zgjedhjet në Kosovë, ja çfarë thotë për Pacollin

Presidenti i zgjedhur i Serbisë që ende nuk e ka lënë postin e kryeministrit, ka komentuar për zgjedhjet në Kosovë. Ai ka dalë kundër Ramush Haradinajt duke thënë se Bashkimi Europian nuk do të duhej ta lejonte që të shkonte si negociator në Bruksel. Kryeministri në largim i Serbisë

No Pic available
  • 2017-05-16

Alarmohen ministrat e Vuçiç: Haradinaj po thërret për luftë

Ministrat në Qeverinë e Serbisë, Aleksandër Vulin dhe Rasim Lajiç, e kanë cilësuar thirrje për luftë deklaratën e liderit të AAK, Ramush Haradinaj, se punën tonë do ta bëjmë vetë, nëse Uashingtoni nuk e bënë punën në mes të Kosovës e Serbisë, pasi që Brukseli këtë nuk mund

No Pic available
  • 2017-05-16

Çitaku: Serbia duhet ta pranojë Kosovën si shtet

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka thënë të martën në seancën e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, se Rezolutës 1244 i ka dalë afati shumë kohë më parë, ndërsa deklarimet e ministres së Drejtësisë Nela Kuburoviq i ka quajtur kundër-produktive dhe ka

No Pic available
  • 2017-05-16

Zyrtare: Avdullah Hoti, kandidat i LDK-së për kryeministër

Kryeministri i Kosovës, në largim, njëkohësisht kryetar i LDK-së, Isa Mustafa, tha të martën se pas konsultave me drejtues të partisë është përcaktuar që Avdullah Hoti të jetë kandidati i këtij subjekti për kryeministër në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. LDK hyri n

Leonora Jakupi dënon rrahjen e gazetares Arbana Xharra
  • 2017-05-14

Leonora Jakupi dënon rrahjen e gazetares Arbana Xharra

Gazetarja Arbana Xharra, anëtarja më e re e Partisë Demokratike të Kosovës, është rrahur mbrëmë para banesës së saj në Prishtinë. Pothuajse të gjitha partitë politike dhe institucionet kosovare kanë reaguar rreth këtij rasti ndërsa kanë filluar të reagojnë edhe pjesëtarët e sk

No Pic available
  • 2017-05-14

A u dhunua Arbana Xharra nga këto qëndrime?

Ish-gazetarja e njohur kosovare, Arbana Xharra, e cila së fundi është angazhuar në politikë, duke u bërë pjesë e PDK-së, është dhunuar barbarisht nga persona ende të paidentifikuar në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 01.00 pas mesnate në një parking në afërsi të

No Pic available
  • 2017-05-13

Arbana Xharra rrihet brutalisht nga persona të panjohur

Arbana Xharra është sulmuar sot rreth orës 1 pas mesnate në një parking në Prishtinë, duke u rrahur brutalisht nga agresoret. Ngjarja ndodhi pas orës 1 te mesnatës, kur Xharra ishte kthyer nga Tirana, pasi ishte  ftuar në emision në një prej televizioneve. Ajo u dërgua n