Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtin

Meta: total 1000 / total_found 51553 / time 0.021 / keyword[0] prishtin / docs[0] 51553 / hits[0] 94324 /
No Pic available
  • 2017-05-10

Ymeri: Me qeverinë antishtet ra dhe Asociacioni dhe Demarkacioni

Kreu i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, e sheh rrëzimin e qeverisë Mustafa si shumë pozitive. Në një lidhje telefonike për Ora News, ai thotë se bashkë me qeverinë ranë dhe dy projekte shumë të rrezikshme për Kosovën, Asociacioni dhe Demarkacioni. Zgjedhjet e parakohshme që do mbahen në

Historinë e jetës sime, ta shkruante Cvajg
  • 2017-05-09

Historinë e jetës sime, ta shkruante Cvajg

Intervistë më poetin nga Maqedonia Daim Miftari Daim Miftari, poeti i ri nga Maqedonia ishte  i pari që hapi siparin e veprimtarive në Rezidencën letrare POETEKA Tirana in Between 2017. Përgjatë një muaji ai jetoi Tiranën duke e parë atë nën ndjesinë e vargjeve. Miftari lindi në Gost

No Pic available
  • 2017-05-06

Greqia, frikë nga Shqipëria e Madhe

Zhvillimet e fundit në rajon, situata në Maqedoni dhe deklaratat mbi bashkimin e mundshëm të Shqipërisë me Kosovën, kanë rizgjuar në Athinë frikën nga makthi i Shqipërisë së madh. Një nga gazetat kryesore greke, Idisis, i ka kushtuar ballinën e të shtunës kësaj teme, nën titullin

No Pic available
  • 2017-05-04

Edita Tahiri: Është koha që Izraeli të njohë Kosovën

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri në një intervistë për radion nacionale të Izraelit ka thënë se është koha që Izraeli ta njoh pavarësinë e Kosovës. Intervista  Në 69 vitet e ekzistencës së tij, Izraeli është njohur nga 160 vende. 26 vende nuk e njohin Izraelin. Izraeli ësh

No Pic available
  • 2017-05-03

Zoran Zaev: Kishat në Kosovë janë zemra e Serbisë

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka bërë një deklaratë të befasishme ndërsa është shprehur se kishat në Kosovë janë zemra e Serbisë. Në një intervistë të dhënë së fundmi, kreu i social-demokratëve ka kritikuar Nikolla Gruevskin për njohjen e shtetit të Kosovës si dhe mbështetje

No Pic available
  • 2017-05-01

Kërkohej nga Maqedonia për mashtrim, shtetasi turk arrestohet në Morinë

Arrestohet në pikën kufitare të Morinës në Kukës një shtetas turk i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Në pranga ka rënë Deniz Gun, 37 vjeç, lindur në Turqi, dhe banues në Prishtinë. Më datë 30.04.2017, specialistët e Policisë Kufitare Morinë, bënë arrestimin provizor me qëll

Morinë, kapet turku i shpallur në kërkim ndërkombëtar
  • 2017-05-01

Morinë, kapet turku i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Policia Kufitare e Morinit ka arrestuar 1 shtetas turk, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi. Ditën e djeshme ka rënë në pranga shtetasi: Deniz Gun, 37 vjeç, lindur në Turqi dhe banues në Prishtinë, Kosovë. Ky shtetas u kap në hyrje të Oikës Kufitare të Morinit,