Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtin

Meta: total 1000 / total_found 51553 / time 0.021 / keyword[0] prishtin / docs[0] 51553 / hits[0] 94324 /
No Pic available
  • 2017-04-30

Bashkimi Evropian gaboi me Kosovën

Bashkimi Evropian po tregon standarde të dyfishta kur është fjala për Kosovën dhe rrugën e saj integruese, thonë njohësit e zhvillimeve politike. Sipas tyre, Brukseli e ka lënë anash Kosovën, duke i dhënë përparësi të dukshme integrimit të Serbisë, çka ka ndikuar me rritje frustri

No Pic available
  • 2017-04-30

Analistët: Të ridefinohet dialogu Kosovë-Serbi, përpara se të vazhdojë

Njohësit e çështjeve ndërkombëtare dhe analistët politikë, konsiderojnë se dialogu politik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i ndërprerë me anë të një rezolute të Kuvendit të Kosovës deri në lirimin e Ramush Haradinajt nga gjykata franceze, duhet të vazhdojë. Autoritetet e Kosovës

SHQIPËRIA E MADHE, APO VETËM SHANTAZHE NDAJ BE?
  • 2017-04-27

SHQIPËRIA E MADHE, APO VETËM SHANTAZHE NDAJ BE?

“Dua të shpreh dëshpërimin tim, madje edhe zemërimin, me deklaratat e disa liderëve në rajon. Mesazhet e tilla mund të kuptohen si përzierje në punët e brendshme të vendeve të tjera dhe kanë për synim ndryshimin e kufijve, që nuk është e pranueshme”, theksoi Johannes Hah

No Pic available
  • 2017-04-27

Drejtësia franceze para vendimit për Haradinajn, ta lirojë apo ekstradojë në Serbi

Gjykata franceze në Colmar të enjten pritet të marr një vendim përfundimtar në lidhje me rastin Ramush Haradinaj. Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i partisë politike, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, është ndaluar nga policia franceze më 4 janar, në bazë të një urdhër-arr

Lirimi i Haradinajt, Rama: Edhe njëherë fitimtar në Prishtinën tonë
  • 2017-04-27

Lirimi i Haradinajt, Rama: Edhe njëherë fitimtar në Prishtinën tonë

Kryeministri Edi Rama reagoi pas vendimit të gjykatës së Colmar në Francë për lirimin e Ramush Haradinajt. Në një postim në rrjetet sociale, Rama uron ish-kryeministrin e Kosovës, duke e quajtur atë fitmitar. “Ramush mirësezbret sot edhe njëherë fitimtar në Prishtinën tonë.&nb

No Pic available
  • 2017-04-27

Lirimi i Haradinajt, politika shqiptare përshëndet vendimin

Kryeministri Edi Rama dhe shefi i opozitës, Lulzim Basha përshëndetën vendimin e gjykatës franceze të Kolmarit për lirimin e Ramush Haradinajt. Nëpërmjet statusit në Facebook, Rama tha se edhe një herë Ramushiu zbret fitimtar në Prishtinë. Ramush, mirësezbret sot edhe njëherë fitimt

No Pic available
  • 2017-04-27

Prishtina ndizet nga fishekzjarret për Hardinajn: Mbrohemi nga çdo sulm

Ashtu siç ishte paralajmëruar, lideri i AAK-së Ramush Hardinaj është pritur në një manifestim madhështor në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë. Në fjalën e tij ai falenderoi të gjithë mbështetësit e tij për gjatë kohës së qëndrimit në Francë, ndërsa tha se shqiptarët nuk n