Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtines

Total: 2891
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.823Z

Stratford SHBA presione Prishtines

Agjencia gjeostrategjike amerikane Stratford deklaron se Shtetet e Bashkuara po rrisin presionet ndaj Prishtines zyrtare ne menyre qe ajo te filloje sa me shpejt dialogun me Beogradin. Sipas analistit te kesaj agjencie Marko Papic Uashingtoni nuk ka mbetur i kenaqur me idene e autorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.229Z

Sejdiu: Prishtines i nevojitet ligji per kryeqytetin

Presidenti i Republikes se Kosoves, Fatmir Sejdiu dhe kryetari i Komunes se Prishtines, Isa Mustafa qendruan te dielen ne lagjen "Arberia", ku pane nga afer ecurine e punimeve ne unazes qendrore, qe eshte njeri nder investimet me te medha ne kryeqytet. Me kete rast, presidenti Sejdiu tha se eshte ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.593Z

Nata eshte e Prishtines

Ne nje Kryeqytet me vetem nje kinema pa qendra rinore e sportive pa kende normale argetimi edhe ato pak iniciativa private apo donacione bllokohen e deshtohen. Prandaj ndoshta jeta e nates ne Prishtine eshte aq e vecante per ta harruar ate zymtesi e trishtim qe qyteti te injekton gjate dites. Aj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.863Z

Kosove, ne koncesion aeroporti i Prishtines

Autoritetet kosovare kane vendosur te japin me koncesion aeroportin nderkombetar te qytetit te Prishtines. Ministri i Transporteve, Fatmir Limaj deklaroi gjate mbledhjes se qeverise, se perfitimi i shtetit kosovar nga ky koncesion do te jete mbi 400 milione euro. Nisma eshte mbeshtetur e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.501Z

Aeroporti i Prishtines, numer rekord udhetaresh

Aeroporti nderkombetar i Prishtines e ka mbyllur sezonin e veres duke regjistruar nje numer rekord udhetaresh. Lajmin e kane bere te ditur autoritetet kosovare, sipas te cilave ne kete sezon kane kaluar ne aeroportin e Prishtines mbi 850 mije udhetare, nderkohe qe fitimi neto nga keto levizje ka q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.222Z

Shperthen granata ne qender te Prishtines

Ne qender te Prishtines ka shperthyer nje granate dore, fatmiresisht pa pasoja per njerez. Ngjarja ndodhi ne mesdite ne sheshin “Nene Tereza”. Sherbimi Policor i Kosoves tha se lokalizoi shperthimin ne ish-objektin e Hotelit “Union”, perballe ndertesave te Qeverise dhe te Kuvendit te Kosoves

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.764Z

Aeroportit te Prishtines i rritet kategoria

Kosove Problemet e mjegulles te cilat prej vitesh kane shkaktuar vonesa dhe anulime gjate fluturimeve ne Aeroportin Nderkombetar te Prishtines pritet te jene me te vogla dhe minimale tani e tutje pasi zyrtarisht aeroporti i vetem ne Kosove ka kaluar nga niveli i pare i aeroporteve qe ka qene deri m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama