Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtines

Total: 2891
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.667Z

KMDLNj E drejte greva e edukatoreve te Prishtines

Pamje ilustruese Prishtine 9 mars 2011 NOA 8211 Keshilli per Mbrojtjen e te Drejtave e te Lirive te Njeriut ne Kosove u solidarizua me greven e edukatoreve te cerdheve te Prishtines. KMDLNj u bashkua me kete greve ne perkahje te edukatoreve duke i cilesuar te drejta kerkesat e grevisteve. Ajo qe bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.383Z

Liga Ballkanike Vllaznia humbet ndaj Sigal Prishtines

As nje Mirza Sarajlija ne superforme nuk i mjaftoi Vllaznise per te arritur fitoren e saj te pare ne Ligen Ballkanikebr br Basketbollisti slloven koleksionoi ne total 29 pike 12 asist dhe 2 rebound por skuadra e drejtuar nga trajneri Bledar Gjecaj u mposht edhe ne ndeshjen e peste nga kosovaret e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.098Z

Feith: Prishtines smund ti imponohet plani

Perfaqesuesi i posacem i BE-se ne Kosove, Pieter Feith ka deklaruar se bashkesia nderkombetare nuk mund t’ia imponoje Prishtines zyrtare planin prej gjashte pikash, te cilin kjo e fundit e ka refuzuar disa dite me pare. Megjithate, ne nje interviste per te perditshmen “Koha Di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.536Z

Rikthehen protestat ne Universitetin e Prishtines

e Marte 16 Shtator 20141154 am Ne hyrjen e Rektoratit te Universitetit te Prishtines jane rikthyer protestat te henen serish per ceshtjen e drejtuesve te padenje per te kryer detyrat ndaj studenteve sipas protestuesve Dhjetera studente te Universitetit te Prishtines Hasan Prish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.894Z

Loja me Ligjin e Prishtines

Anetari i Kryesise se AAKse dhe keshilltari per pushtet lokal i kryetarit Haradinaj Besnik Tahiri ne nje konference per media ka thene se Draftligji mbi Prishtinen eshte nje dokument i cili nuk rregullon shumicen nga ceshtjet te cilat do tjua mundesonin qytetareve te Prishtines nje jete me te mire.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.054Z

Fishekzjarre ne qiellin e Prishtines

Fishekzjarre te shumte perskuqen qiellin e ftohte te Prishtines, duke shenuar edhe kulmin e festimeve te organizuara nga zyrtaret ne kryeqytetin kosovar. Festimet nisen qe ne oret e para te mengjesit dhe kane vazhduar gjate gjithe dites e deri ne keto momente.Dhjetra mijera njerez vershua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.583Z

Albanologet e Prishtines diskutim mbi standardin

Takimi Ne kryeqytetin kosovar po mbahet Java e Albanologjise Pasi kane refuzuar pranine ne konferencen shkencore Shqipja ne etapen e sotme politika e pasurimit dhe e permiresimit te standardit e cila do te organizohet nga Qendra e Studimeve Albanologjike ne Ditet e Albanologjise me 15 dhjetor ne Ti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama