Rezultate te kerkimit per termin: +Prishtinn

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Afrdita shtit bashk me Shpatin

Kngtarja Afrdita Dreshaj pas festivalit Knga Magjike ka filluar nj turne vizitash npr trojet shqiptare. Pasi ishte takuar me Shpat Kasapin n Tiran gjat Kngs Magjike, kngtarja dhe modelja ka udhtuar n Shkup, pr t vizituar pastaj Prishtinn. Sipas nj burimi t afrt me Dreshajn, thuhet se ajo do ta prf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.466Z

Maas: Statusi i Kosovës, cështje e zgjidhur

Ambasadori gjerman n Beograd, Wolfram Maas ka prsritur qndrimin e Berlinit zyrtar se statusi i Kosovs sht nj cshtje e zgjidhur. “Gjermania e ka njohur pavarsin e Kosovs, kshtu q pr ne statusi sht cshtje e zgjidhur”, ka deklaruar Maas n nj intervist pr nj t prditshme serbe.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Zejnullahu n Prishtin

Pasi u lirua para pak ditve nga Flamurtari, sulmuesi i njohur kosovar, Faton Zejnullahu shum shpejt ka gjetur skuadrn e tij t re. Burimet e gazets Express, t afrta me futbollistin, kant ditur t premten se Zejnullahu ka arritur marrveshje me kampionin aktual t Kosovs, FC Prishtinn Sipas ktyre b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Prishtina testohet n Mitrovic

T mrkurn n palestrn e sporteve Minatori n Mitrovic, do t zhvillohet ndeshja derbi e xhiros s trembdhjet e TechnoMarket Superligs s Kosovs n basketboll, ku takohen rivalt e kahershm, Trepa dhe Sigal Prishtina. Ky takim do t jet nj test mjaft serioz pr Sigal Prishtinn, e cila skuadr ka fituar n dymbd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.195Z

Revolucion n Prishtin

Pasi e prfundoi stinorin vjeshtor n mnyr jo aq mir, FC Prishtina ka planifikuar t bj ndryshime t mdha n ekip gjat pushimit dimror, me qllim q n gjysm-sezonin tjetr kjo skuadr t luftoj seriozisht pr titullin e kampionit t Kosovs. Drejtuesit e klubit kampion po mendojn t prforcohen me nj numr t madh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

Fule: Rruga e Ballkanit drejt BE, pranë finishit

Rruga drejt Europs pr vendet e Europs Juglindore sht gjithnj e m pran finishit. Kt e garantoi Komisioneri europian pr Zgjerim Stefan Fyle, gjat fjals s tij n Samitin e Procesit t Bashkpunimit mes Vendeve t Europs Juglindore t mbajtur n Stamboll t Turqis. Komisioni Europian, tha Fyle, po prgatit tash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.495Z

Serbia dhe BE, Betejë rezolutash për Kosovën

N betejn diplomatike pr Kosovn, jan shkrepur t shtnat e para. Gazeta "Ekspres" bn t ditur se Bashkimi Europian sht i vendosur t'i kundrprgjgjet Serbis n prpjekjet e saj pr miratimin e nj resolute n Asamblen e Prgjithshme t OKB-s, ku krkohet negociata t reja pr statusin e Kosovs. Nj draft i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama