Rezultate te kerkimit per termin: +Priten

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.927Z

Priten pyjet ne Permet

Një masakër e vërtetë po ndodh po ndodh në komunat Piskovë, Frashër e Petran në rrethin e Përmetit. Banorë të zonës apo edhe nga zona të tjera presin pa asnjë kriter pemët, të reja apo të vjetra, të cilat do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.108Z

Alarmi i tërmeteve, sizmologu: Priten të tjerë

Sizmologu Rrapo Ormeni, bëri të ditura për Ora News të dhënat e lëkundjes së tërmetit që përfshiu pjesën më të madhe të Shqipërisë mbrëmjen e shkuar. Ai tha gjatë një bisede telefonike se tërmete me magnitudë kaq të madhe shoqërohen zakonisht edhe me lëkundje të tjera, du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.065Z

Frikë për tërmete, eksperti: Priten goditje të tjera

Tre goditje tërmeti kanë lëkundur Tiranën mëngjesin e sotme por ato nuk mund të jenë të vetmet. Tërmeti me epiqendër zonën e Bulqizës ka qenë i shkallës 5.1 Rihter dhe lëkundjet e forta u ndjenë në kryeqytet rreth orës 07:20. Por sipas ekspertit Rexhep Koçi mund të ketë lëku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.458Z

Ngrohja globale, NASA: Shkatërruese, priten ndryshime katastrofike

SHBA- Tokën e presin ndryshime të shpejta dhe katastrofike përshkak të ngrohjes globale, nëse lejohet arritja e kufurit limit të sigurisë që është 2 gradë Celcius. Në këtë përfundim ka arritur një studim i agjensisë amerikanë të hapësirës NASA. Shkencëtarët e NASA-s kanë stud

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.282Z

Katër brazilanët priten te Partizani

Përveç afrimit të Rrudhos dhe Hamzait, drejtuesit e Partizanit kanë federuar edhe katër futbollistë brazilianë, të cilët në mesjavë priten që të bashkohen me skuadrën. Pikërisht bëhet fjalë për futbollistët Breno Basso, Rinald Damaslen Melo, Robson Barbosa Dos Santos si dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.664Z

Investimet kineze priten me skepticizëm në Shqipëri

Brenda katër muajve të parë të vitit 2016, kompanitë kineze kanë shfaqur interes në sektorë strategjikë të Shqipërisë, dhe gjithashtu kanë rritur nivelin e tregtisë ndërkombëtare. Nga Fatjona Mejdini, BIRN Lidhjet e biznesit mes Shqipërisë dhe Kinës po forcohen teksa kompanitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.173Z

Kuqezinjte priten si heronj

brbrPas festimit deri ne oret e vona te nates jo vetem nga kombetarja por edhe tifozet shqiptare sot kuqezinjte priten te vine ne atdhe atje ku e presin te tjera festime e ceremoni Kombetarja ndryshe nga sa ishte parashikuar zbret ne Rinas ne oren 14 -30 ne nje ceremoni te posacme nga autoritet shq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama